CRÉMANT "ALL YOU NEED IS LOEW"

Jiskrná slámově bronzová barva se svěžím minerálně citrusovým aroma. Bohaté pravidelné perlení. V puse skvěle přímé, suché a výrazně ovocné. Dominují citrusy, zelená jablka, yuzu, sůl a minerály. Závěr je osvěžující s dominancí citronů, limetky. 


  • Skladem
650 Kč
Kategorie: DOMAINE LOEW
Oblast původu: Crémand d´Alsace
Odrůdy: Chardoonay, Pinot blanc
Barva: bílé
Druh: šumivé
Obsah cukru: brut nature - non dosage
Obsah alk.: 12,5%
Certifikace: AB, DEMETER
Dosage: 0 g/l
Degorgement: srpen 2022
Spotřeba: do 6 let
 

Alsasko_newCuvée pro druhotně kvašené šumivé víno (methode Champaneois) z Pinot blanc a Chardonnay. Elevage obou odrůd proběhla po kvasu v inox v dubových sudech. Na láhvi kvasí 30 měsícú. poté následně odtřeleno, lahvováno bez dosage a přidané síry.

Domaine Loew

Manželé Etienne a Caroline Loew vinaří v okolí Westhoffenu (20km od Strasbourg). Na půdě ze slínu (červený a černý) a vápence vznikají precizní alsaská vína vyrobená v maximálním souladu s okolím. Vinařství hospodaří biodynamicky na 12 ha (DEMETER).  Výroba vína i zrání vína probíhá ve stavení z 18. století, kde se nachází výrobna, lisovna i sklep. Hrozny primárně kvasí v nerezu, následuje krátkodobý kontakt se slupkami. Zrání se odehrává v nerezu či použitém dřevě. Síra je použita v malém množství před lahvováním. Vína jsou hrubě filtrována. Loewovi skvěle zobrazují jednotlivé historické parcely tzv. lieu dit ve svých vínech. Polohy nesou označení např. Bruderbach, Sussenberg, Cormier atd.  Vlastní také 2 Grand Cru - Engelberg, Altenberg Bergbieten.