Novinka

COTEAUX DE CHAMPLITTE 2019

Kalná citronově zlatá barva. Intezivní buclaté aroma plné toastu, máslového popcornu, pečených jablek, citronu v soli. Na patře je víno suché,
plné, kulaté s dobrou aciditou připomínající zelená jablka. Dlouhý minerální a šťavnatý závěr s tony másla, citrusů a sudu.


  • Skladem
880 Kč
Kategorie: FRANCOIS DE NICOLAY
Oblast původu: Burgundsko - Haute Saone
Odrůda: Chardonnay
Druh: tiché
Barva: bílé
Obsah alk.: 13%
Obsah cukru: suché
Certifikace: AB, Ecocert
Spotřeba: do 10 let
 

Burgundsko_newVinice leží v departmentu Haute Saone (SV od města Dijon). Jde o 30 let starou výsadbu na jílu a vápence. Kvas a zrání vína v dubovém sudu po 12 měsíců. Lahvováno bez filtrace a přidané síry. 

Současný majitel , hlava rodinného podniku Chandon de Briailles, vlastní také Maison Francois de Nicolay, což je podnik, kupující výhradně organické hrozny, které následně vinifukuje na rodinném panství Chandon. Maison vznikl v roce 2000 z vášně pro organická vína, která Francois nechává zrát a lahvovat přímo
v srdci Savigny les Beaune. Idea je stejná jako pro kultovní značku Chandon de Briailles - dobrá vína se dělají ze zdravých hroznů, která plodí čistá vinice. Proto spolupracuje s několika organickými či biodynamickými vinaři, kteří mu hrozny pěstují. Jednoduše řečeno, bez dlouhých příběhů, zpracovávají jen hrozny, se kterými se ve sklepě nemanipuluje, výroba je bez zásahu, přidané síry. Cílem jsou vína, co dávají radost a emoce v té nejčistší podobě.