Novinka

COTEAUX DE CHAMPLITTE 2019

Kalná citronově zlatá barva. Intezivní buclaté aroma plné toastu, máslového popcornu, pečených jablek, citronu v soli. Na patře je víno suché,
plné, kulaté s dobrou aciditou připomínající zelená jablka. Dlouhý minerální a šťavnatý závěr s tony másla, citrusů a sudu.


  • Skladem
880 Kč
Kategorie: CHANDON DE BRIAILLES
Oblast původu: Burgundsko - Haute Saone
Odrůda: Chardonnay
Druh: tiché
Barva: bílé
Obsah alk.: 13%
Obsah cukru: suché
Certifikace: AB, Ecocert
Spotřeba: do 10 let
 

Vinice leží v departmentu Haute Saone (SV od města Dijon). Jde o 30 let starou výsadbu na jílu a vápence. Kvas a zrání vína v dubovém sudu po 12 měsíců. Lahvováno bez filtrace a přidané síry. 

Chandon de BriaillesPanství Chandon de Briailles se nachází v Cotes de Beaune, kde hospodaří rodina de Nicolay ve 3 obcích (Savigny les Beaune, Pernard - Vergelesses, Aloxe Corton). Dům byl vystavěn v 17. století. V roce 1834 zde jsou vysazeny keře révy (původní majitelka hraběnka Chandon de Briailles). Rodina de Nicolay pěstuje hrozny od roku 1988 organicky, od roku 2011 je statek plně biodynamickým (14 ha). Francois de Nicolay, vede podnik se svou sestrou. Tradiční dlouhá vinifikace je podpořena zráním ve starém dřevu, která trvá min. 18 měsíců. Při výrobě a zrání se siří minimálně či vůbec. Výsledkem jsou expresivní, rafinovaná, dlouhověká vína s velkým charakterem.