1ER CRU "LES LAVIÉRES" 2018

Komplexní aroma připomíná letní třešně, okvětní lístky růží, rybízové listy. Bohatou širokou aromatiku doplňuje sladké koření, zemitost a mineralita. V puse je suché, čisté, středně plné a fantasticky šťavnaté. Třísloviny jsou skvěle zakomponované a rozpouští se na jazyku. Závěr je lahodně ovocný s minerální linkou.


  • Skladem
1 350 Kč
Kategorie: CHANDON DE BRIAILLES
Oblast původu: Burgundsko
Odrůda: Pinot noir
Barva: červené
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 12,5%
Objem: 0,75l
Certifikace: AB, DEMETER
Konzumace: do 20 let
 

Burgundsko_newVinice PC Les Lavieres (rozloha 2,68 ha) jejíž stáří přesahuje 60 let je tvořena jílem a silnou vrstvou vápence, který dává vínu silnou mineralitu na patře a pocit slanosti v závěru. Po ručním sběru byli použity pro kvašení celé hrozny, které fermentovali v betonu a trokonických kádích ze dřeva po 3 týdny. Následně víno zrálo v použitém dubovém dřevu (228l) 18 měsíců. 

Chandon de BriaillesPanství Chandon de Briailles se nachází v Cotes de Beaune, kde hospodaří rodina de Nicolay ve 3 obcích (Savigny les Beaune, Pernard - Vergelesses, Aloxe Corton). Dům byl vystavěn v 17. století. V roce 1834 zde jsou vysazeny keře révy (původní majitelka hraběnka Chandon de Briailles). Rodina de Nicolay pěstuje hrozny od roku 1988 organicky, od roku 2011 je statek plně biodynamickým (14 ha). Francois de Nicolay, vede podnik se svou sestrou. Tradiční dlouhá vinifikace je podpořena zráním ve starém dřevu, která trvá min. 18 měsíců. Při výrobě a zrání se siří minimálně či vůbec. Výsledkem jsou expresivní, rafinovaná, dlouhověká vína s velkým charakterem.