1ER CRU "ILE VERGELESSES" 2020

Bohaté, plné aromatické víno vás zaujme tony červeného a černého bobulovitého ovoce s kořením, bílým pepřem a fialkami. V puse suché, s jemným ušlechtilým tríslem, skvělou mineralitou a délkou. Mnohovrstevné a komplexní víno ze skvělé polohy.


  • Skladem
2 500 Kč
Kategorie: CHANDON DE BRIAILLES
Odrůda: Pinot noir
Barva: červená
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 12,5%
Objem: 0,75l
Certifikace: AB, DEMETER
Spotřeba: do 15
 

Burgundsko_newParcela o velikosti 2,88ha leží u vesnice Pernard Vergelesses. Strmé svahy na kterých se rozkládají 45 let staré vinice mají podloží z vápencového štěrku a jílu.
Celé hrozny Pinot noir fermentovali v konických dřevěných a betonových kádích, víno zraje v dubových sudech o objemu 228l po dobu 18m. Lahováno bez filtrace. 

Chandon de BriaillesPanství Chandon de Briailles se nachází v Cotes de Beaune, kde hospodaří rodina de Nicolay ve 3 obcích (Savigny les Beaune, Pernard - Vergelesses, Aloxe Corton). Dům byl vystavěn v 17. století. V roce 1834 zde jsou vysazeny keře révy (původní majitelka hraběnka Chandon de Briailles). Rodina de Nicolay pěstuje hrozny od roku 1988 organicky, od roku 2011 je statek plně biodynamickým (14 ha). Francois de Nicolay, vede podnik se svou sestrou. Tradiční dlouhá vinifikace je podpořena zráním ve starém dřevu, která trvá min. 18 měsíců. Při výrobě a zrání se siří minimálně či vůbec. Výsledkem jsou expresivní, rafinovaná, dlouhověká vína s velkým charakterem.