RIESLING MUSCHELKALCK 2019

Víno má tmavě žlutou barvu, svěží intenzivní aroma citronové kůry, limetky, křemene či kamení. Na jazyku cítíte energii a živost, nádhernou čistotu. Víno je suché, středně plné s výrazně citrusovo-minerálním charakterem. Skvěle se hodí k mořským plodům, ústřicím nebo k tučným pokrmům. 


  • Skladem
330 Kč
Kategorie: DOMAINE LOEW
Hmotnost: 1.2 kg
Oblast původu: Alsasko
Odrůda: Riesling
Barva: bílé
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 12,5%
Objem: 0,75l
Certifikace: DEMETER
Konzumace: do 6 let
 

Alsasko_new

Svahy osázené odrůdou Ryzlink rýnský mají úplnou východní expozici. Podloží tvoří drobné kamenní na tvrdém vápenci vysokým obsahem zkamenělých lastur a mušlí - označovaný jako muschelkalk. Keře jsou mixem výsadby od roku 1967 až do roku 2003.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

couple-loew-BDPod taktovkou manželů Etienne a Caroline Loew vznikají v okolí malebného Westhoffenu (20km od Strasbourg) kouzelná vína jak suchá, tak s mnohdy harmonickým zbytkovým cukrem. , nižším alkoholem a úžasnou minerální linkou.  Na půdě ze slínu (červený a černý) a vápence vznikají precizní alsaská vína vyrobená v maximálním souladu s okolím. Vinařství hospodaří biodynamicky na 12 ha a je certifikované DEMETER.  Výroba vína i zrání vína se odehrává v pozoruhodném stavení z 18. století, kde se nachází výrobna, lisovna i sklep. Hrozny primárně kvasí v nerezu, následuje krátkodobý kontakt se slupkami a zrání v nerezu či v použitém dřevě. Síra je použita v malém množství před lahvováním. Vína jsou hrubě filtrována. Vína skvěle zobrazují jednotlivé historické parcely tzv. lieu dit, kterým se rodina věnuje. Polohy nesou různá označení např. Bruderbach, Suessenber, Cormier atd. Většina vinohradů se nachází nad vesnicí Westhoffen nebo v její blízkosti, kde také naleznete historicky nejlepší polohy nesoucí označení Grand Cru - Engelberg, Altenberg Bergbieten.