GEWURZTRAMINER WESTHOFFEN 2017

Tmavší žlutá barva s příjemným a typickým aroma hrušek a růží se rozvíjí do dalších vrstev (perník, zázvor, med). V puse plné s podobnými tony jako u aroma. V závěru je dobře zakomponovaný zbytkový cukr (18 g/l), který víno dává nádhernou kulatost, harmonii a délku. V gastronomii se snoubí pálivými pokrmy (Asie) či výraznými sýry (Munster, Roquefort, Mont d´Or)


  • Skladem
330 Kč
Kategorie: DOMAINE LOEW
Oblast původu: Alsasko
Odrůda: Gewurztraminer
Barva: bílé
Druh: suché
Obsah alk.: 13%
Objem: 0,75l
Certifikace: DEMETER
Konzumace: do 8 let
 

Alsasko_new

Hrozny pocházejí z vinice na mírném svahu, který má podloží s červeného slínu. Severní expozice vinohradu zaručuje dlouhé zrání hroznů a zachovává přirozenou svěžest v hroznech. Nízký výnos díky slabší "životní síle" odrůdy je předurčen k produkci plných a dlouhých vín.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

couple-loew-BDPod taktovkou manželů Etienne a Caroline Loew vznikají v okolí malebného Westhoffenu (20km od Strasbourg) kouzelná vína jak suchá, tak s mnohdy harmonickým zbytkovým cukrem. , nižším alkoholem a úžasnou minerální linkou.  Na půdě ze slínu (červený a černý) a vápence vznikají precizní alsaská vína vyrobená v maximálním souladu s okolím. Vinařství hospodaří biodynamicky na 12 ha a je certifikované DEMETER.  Výroba vína i zrání vína se odehrává v pozoruhodném stavení z 18. století, kde se nachází výrobna, lisovna i sklep. Hrozny primárně kvasí v nerezu, následuje krátkodobý kontakt se slupkami a zrání v nerezu či v použitém dřevě. Síra je použita v malém množství před lahvováním. Vína jsou hrubě filtrována. Vína skvěle zobrazují jednotlivé historické parcely tzv. lieu dit, kterým se rodina věnuje. Polohy nesou různá označení např. Bruderbach, Suessenber, Cormier atd. Většina vinohradů se nachází nad vesnicí Westhoffen nebo v její blízkosti, kde také naleznete historicky nejlepší polohy nesoucí označení Grand Cru - Engelberg, Altenberg Bergbieten.