SYLVANER WESTHOFFEN 2020

Čistá barva vína je slámově zelená. Aroma je trochu zdrženlivé, připomíná bílé květiny, bílé broskve, grep a zelenou trávu. V puse je víno ovšem suché, plné a působí tučně. Na patře je cítit vizkozita s tony broskví, citrusů, chřestu a křídy. Závěr je harmonický s lehce ořechovým nádechem. 


  • Skladem
270 Kč
Kategorie: DOMAINE LOEW
Oblast původu: Alsasko
Odrůda: Sylvaner
Barva: bílé
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 12,5%
Objem: 0,75l
Certifikace: DEMETER
Kozumace: do 5 let
 

Alsasko_new

Hrozny pochází z 35 let starého vinohradu nacházejícího se východně od vesnice Westhoffen. Svah s révou má jižní expozici. Podloží tvoří zelený a červený slín na vápenitém základu. 

Domaine Loew

Manželé Etienne a Caroline Loew vinaří v okolí Westhoffenu (20km od Strasbourg). Na půdě ze slínu (červený a černý) a vápence vznikají precizní alsaská vína vyrobená v maximálním souladu s okolím. Vinařství hospodaří biodynamicky na 12 ha (DEMETER).  Výroba vína i zrání vína probíhá ve stavení z 18. století, kde se nachází výrobna, lisovna i sklep. Hrozny primárně kvasí v nerezu, následuje krátkodobý kontakt se slupkami. Zrání se odehrává v nerezu či použitém dřevě. Síra je použita v malém množství před lahvováním. Vína jsou hrubě filtrována. Loewovi skvěle zobrazují jednotlivé historické parcely tzv. lieu dit ve svých vínech. Polohy nesou označení např. Bruderbach, Sussenberg, Cormier atd.  Vlastní také 2 Grand Cru - Engelberg, Altenberg Bergbieten.