SYLVANER VERITÉ 2018

Barva vína je tmavší žluto zelená s pravidelnými stopami na sklenici. Aroma se postupně rozvíjí, na nose je cítit jemný a subtilní tony žlutého ovoce, černého čaje, zralých citrusů a oříšků. V chuti plné, kulaté s jemným zbytkovým cukrem, na patru dominují tony ořechů, žlutého ovoce, pazourku. Závěr vína je středně dlouhý s dominancí lískových ořechů


  • Skladem
350 Kč
Kategorie: DOMAINE LOEW
Oblast původu: Alsasko
Odrůda: Sylvaner
Barva: bílé
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 14,5%
Certifikace: DEMETER
Konzumace: do 10 let
 

Alsasko_new

Vinice je přes 80 let stará a podloží tvoří červený a zelený slín. Vinohrad má severní expozici díky níž si hrozny zachovávají přirozenou svěžest. V gastronomii najde využití s uzenými rybami nebo kuřecím masem s omáčkami. Víno bylo hodnoceno mezi pěti nejlepšími Sylvány z celého Alsaska. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Domaine Loew

Manželé Etienne a Caroline Loew vinaří v okolí Westhoffenu (20km od Strasbourg). Na půdě ze slínu (červený a černý) a vápence vznikají precizní alsaská vína vyrobená v maximálním souladu s okolím. Vinařství hospodaří biodynamicky na 12 ha (DEMETER).  Výroba vína i zrání vína probíhá ve stavení z 18. století, kde se nachází výrobna, lisovna i sklep. Hrozny primárně kvasí v nerezu, následuje krátkodobý kontakt se slupkami. Zrání se odehrává v nerezu či použitém dřevě. Síra je použita v malém množství před lahvováním. Vína jsou hrubě filtrována. Loewovi skvěle zobrazují jednotlivé historické parcely tzv. lieu dit ve svých vínech. Polohy nesou označení např. Bruderbach, Sussenberg, Cormier atd.  Vlastní také 2 Grand Cru - Engelberg, Altenberg Bergbieten.