RIESLING OSTENBERG 2019

Čistá jiskrná zlato zelená barva. Intenzivní aroma limetové kůry s kapkou zemitosti, zelených jablek, hořícího dřeva. V puse jadrné, koncentrované s tony šťavnatých zelených jablek, citrusů a kdoulí. Precizní a čistý minerální závěr s dominujícími citrusy vám bude bavit.


  • Skladem
550 Kč
Kategorie: DOMAINE LOEW
Oblast původu: Alsasko
Odrůda: Riesling
Barva: bílé
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 13%
Objem: 0,75l
Certifikace: DEMETER
Konzumace: do 20 let
 

alsasko_DOMAINE_LOEWVinice Ostenberg, vysazená v roce 1969 leží na jižní expozicí nedaleko opatství Marmoutier. Podloží vinice tvoří oolitický vápenec (složen z drobných částečků uhličitanu vápenatého) a lasturového vápence s mušlemy (muschelkalck). Hrozny se sklízí nízkým výnosem (30hl/ha).

Domaine Loew

Manželé Etienne a Caroline Loew vinaří v okolí Westhoffenu (20km od Strasbourg). Na půdě ze slínu (červený a černý) a vápence vznikají precizní alsaská vína vyrobená v maximálním souladu s okolím. Vinařství hospodaří biodynamicky na 12 ha (DEMETER).  Výroba vína i zrání vína probíhá ve stavení z 18. století, kde se nachází výrobna, lisovna i sklep. Hrozny primárně kvasí v nerezu, následuje krátkodobý kontakt se slupkami. Zrání se odehrává v nerezu či použitém dřevě. Síra je použita v malém množství před lahvováním. Vína jsou hrubě filtrována. Loewovi skvěle zobrazují jednotlivé historické parcely tzv. lieu dit ve svých vínech. Polohy nesou označení např. Bruderbach, Sussenberg, Cormier atd.  Vlastní také 2 Grand Cru - Engelberg, Altenberg Bergbieten.