Tip

RIESLING MUSCHELKALCK 2020

Víno má tmavě žlutou barvu, svěží intenzivní aroma citronové kůry, limetky, křemene či kamení. Na jazyku cítíte energii a živost, nádhernou čistotu. Víno je suché, středně plné s výrazně citrusovo-minerálním charakterem. Skvěle se hodí k mořským plodům, ústřicím nebo k tučným pokrmům. 


  • Skladem
330 Kč
Kategorie: DOMAINE LOEW
Hmotnost: 1.2 kg
Oblast původu: Alsasko
Odrůda: Riesling
Barva: bílé
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 12,5%
Objem: 0,75l
Certifikace: DEMETER
Konzumace: do 6 let
 

Alsasko_new

Svahy osázené odrůdou Ryzlink rýnský mají úplnou východní expozici. Podloží tvoří drobné kamenní na tvrdém vápenci vysokým obsahem zkamenělých lastur a mušlí - označovaný jako muschelkalk. Keře jsou mixem výsadby od roku 1967 až do roku 2003.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Domaine Loew

Manželé Etienne a Caroline Loew vinaří v okolí Westhoffenu (20km od Strasbourg). Na půdě ze slínu (červený a černý) a vápence vznikají precizní alsaská vína vyrobená v maximálním souladu s okolím. Vinařství hospodaří biodynamicky na 12 ha (DEMETER).  Výroba vína i zrání vína probíhá ve stavení z 18. století, kde se nachází výrobna, lisovna i sklep. Hrozny primárně kvasí v nerezu, následuje krátkodobý kontakt se slupkami. Zrání se odehrává v nerezu či použitém dřevě. Síra je použita v malém množství před lahvováním. Vína jsou hrubě filtrována. Loewovi skvěle zobrazují jednotlivé historické parcely tzv. lieu dit ve svých vínech. Polohy nesou označení např. Bruderbach, Sussenberg, Cormier atd.  Vlastní také 2 Grand Cru - Engelberg, Altenberg Bergbieten.