RATATOUILLE 19

Tmavě hustá fialkovo granátová barva vína s aroma čerstvě podrceného červeného ovoce, svěžím florálním tonem z Macabeu. Na patru suché, středně plně s dobrou energií a svěžestí. Třísla jsou měkká, poddajná, což dělá víno velmi společenským a přístupným. V ústech cítíte symfonii červeného a černého ovoce. 


  • Skladem
465 Kč
Kategorie: DOMAINE MAMARUTA
Oblast původu: Languedoc Roussillon - Fitou
Odrůda: Mouvedre, Macabeu
Barva: červená
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 13%
Objem: 0,75l
Certifikace: v přechodném režimu AB
Konzumace: do 3 let
 

Languedoc_new

Mix bílých (přímý lis odrůdy Macabeu), modrých hroznů (nakvašování celých hroznů Mouvedre po dobu 10 dní) se po odděleném kvasu v použitých dubových sudech barrique scelí a přetočí do velkých dubových sudů, kde zraje víno po dobu 5 měsíců. 

Domaine Mamaruta

Marc Castan je interesantní osobou naturálních vín z Languedocu - Fitou. Hospodaří na 12 ha v La Palme při pobřeží Středozemního moře blízko mořských salin v nadmořské výšce 100 m n m. Staré vinohrady leží na chudém vápencovém podloží s příměsí jílu, na povrchu pokryty galets roulés (vápencové kameny). Jsou osázeny odrůdami jako Carignan, Grenache, Mouvédre či Macabeu. Na vinicích se pracuje výhradně manuálně, od ranného ručního sběru až po vinohradnické práce.  Ve sklepě se pracuje bez zásahově  s experimenty jako macerace či karbonická macerace při kvašení vína. Vína nejsou filtrována ani čeřena, lahvována bez přidané síry. Marcova vína jsou ovocná a lehkonohá, oproti typicky jižanským vínům. Vynikají svou svěžestí a nenáročností.