PROJECT 108 2019

Hluboká sytá a neprůhledná granátovo karmínová barva. Zpočátku uzavřené divoké aroma se otevírá v mix zralých ostružin, borůvek, kůže. V puse je plné, hutné a dobře strukturované. Závěr nabízí tony vařených černých bobulí, čokolády a sušeného masa. 


  • Skladem
430 Kč
Kategorie: LES CLOS PERDUS
Oblast původu: Languedoc Roussillon
Odrůda: Carignan, Mouvédre
Barva: červené
Druh: tiché
Obsah alk.: 13%
Obsah cukru: suché
Objem: 0,75l
Certifikace: ECOCERT
Kozumace: do 4 let
 

Languedoc_new

Stará výsadba z roku 1920 (apelace Corbiéres - těkžké jíly a vápenec) dává velmi nízké výnosy, pro tento ročník pouze 18 hl/ha. Odzrněné hrozny fermentovaly zvlášť v 500l a 600l nádobách ze starého dubu. Následné zrání proběhlo ve 2 starých dubových sudech o objemu 2500l venku mimo sklep. 

Les Clos Perdus

Vinařství sídlí v přímořské obci Peyriac-de-Mer, která leží mezi mořskou lagunou La Berre a Středozemním mořem v Languedoc.
Les Clos Perdus vede charismatický Paul Old, původem Australan, který hospodaří biodynamicky na 20 ha od roku 2003 (32 parcel).Vinice jsou situovány v nížinách u jezer či lagun (naplaveninové půdy s šedým jílem) nebo v horách Corbiéres (kamenité, vápenaté těžko přístupné vinice).
Ve sklepě kvasí vše spontánně bez aditiv, pomocí autochtonních kvasinek. Elevage probíhá v použitém dubovém dřevě různé velikosti (foudres, demi muids, barrique). Vína jsou hrubě filtrována a sířena vůbec či na minimálně, a to před lahvováním.