Tip

PROJECT 108 BLANC CARIBOU 2021

Zářivá lehce kalná oranžová barva s odlesky do rezava. Herbální aroma plné sušených květin, bylin s tony sušených meruněk . V puse suché s jemným tříslem, dominuji bylinné tony doprovázené šťavnatým tonem ovoce jako meruňky, broskve. Minerální a masité v závěru. 


  • Skladem
490 Kč
Kategorie: LES CLOS PERDUS
Oblast původu: Rousillon
Odrůda: Muscat, Grenache gris
Barva: oranžové
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 13,5%
Objem: 0,75
Certifikace: DEMETER
Konzumace: do 5 lety
 

Languedoc_new

Macerovaný Muscat(90%) a Grenache gris (10%) na slupkách po dobu 15 dní. Vinifikace i zrání v nerezových tancích. Podloží 30 letých vinic tvoří tvrdá břidlice. Víno bez je nečiřené, nefiltrované bez přidané síry. 

Les Clos Perdus

Vinařství sídlí v přímořské obci Peyriac-de-Mer, která leží mezi mořskou lagunou La Berre a Středozemním mořem v Languedoc.
Les Clos Perdus vede charismatický Paul Old, původem Australan, který hospodaří biodynamicky na 20 ha od roku 2003 (32 parcel).Vinice jsou situovány v nížinách u jezer či lagun (naplaveninové půdy s šedým jílem) nebo v horách Corbiéres (kamenité, vápenaté těžko přístupné vinice).
Ve sklepě kvasí vše spontánně bez aditiv, pomocí autochtonních kvasinek. Elevage probíhá v použitém dubovém dřevě různé velikosti (foudres, demi muids, barrique). Vína jsou hrubě filtrována a sířena vůbec či na minimálně, a to před lahvováním.