POULSARD PINTE BIEN 2020

Víno má čistou rubínově červenou barvu. V nose ucítíte lehce kořeněné ovocné aroma drobného červeného rybízu, třešní a sladkého koření. Na patře je suché, ale již pěkně kulaté, ovocné s krásnou lehkostí díky měkkým tříslovinám. Dominují tóny zralých třešní, mandlí a čokolády. Doporučujeme pít na 10-12°C. Vhodné k arabským pokrmům, barbecue nebo uzeninám.


  • Skladem
450 Kč
Kategorie: DOMAINE DE LA PINTE
Obsah alk.: 12,5%
Oblast původu: Jura
Odrůda: Poulsard
Barva: červené
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Objem: 0,75l
Certifikace: DEMETER
Konzumace: do 5 let
 

Jura_newVinohrad Pinte bien se nachází vedle vinařství Domaine de la Pinte a je tvořen červenými slíny z období Trias. Při výrobě byl mošt v kontaktu se slupkami 1 měsíc v betonových kádích, poté bylo víno stočeno samospádem do 520l dubových sudů. Zde proběhlo zrání 6 měsíců. Následně bylo víno stočeno s lehkou filtrací a nalahvováno s jemným přidáním síry. Celková síra je pod 40mg/l.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Domaine de la Pinte

Biodynamické vinařství leží uprostřed vinic kolem městečka Arbois, sousedící s vesnicí Pupillin. Výměra vinohradů je 32 ha, většina z nich leží na modrých a červených slínech z období Lias či Trias. O roku 1999 se hospodaří na statku organicky , odroku 2009 plně biodynamicky. Disponují obrovskými, unikátním sklepem, který byl postaven v 50. letech (obsahují  mikroflóru kvasinek, které pomáhají vytvářet vskutku unikátní vína). 
Kvašení probíhá v betonových kádích, následně vína zrají ve starých dřevěných sudech (demi muids) či použitých barriques, kde následně zrají několik měsíců až roků na jemných kalech (minimálně 12 měsíců). V průběhu výroby jsou vína minimálně manipulována (není čeřeno ani filtrováno). síra se přidává v minimálním množství před lahvováním. Samotná vína jsou precizně čistá, krásně odrůdová a vždy velmi dobře pitelná, skvěle použitelná do gastronomie.