Novinka Tip

ORACULAR PET NAT 2020

Světle žlutá barva s drobným pravidelným perlením. Osvěžující a čerstvé, lehce minerální aroma připomíná tony pomerančové kůry, žluté květiny. V puse lehké, velmi osvěžující s příjemnou hořkostí v závěru. Vhodné jako aperitiv nebo k dezertům.


  • Skladem
420 Kč
Kategorie: DOMAINE MAMARUTA
Oblast původu: Languedoc Roussillon
Odrůda: Macabeu
Barva: bílé
Druh: šumivé
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 12%
Objem: 0,75l
Certifikace: AB
Konzumace: do 3 let
 

Languedoc_new

Celé hrozny Macabeu pocházející z naplaveninových půd na pískovci byly 8 dní macerovány v INOX nádobách. Z podrcených hroznů se využije pouze samotok, který v nádrži začne kvasit a následně putuje rovnou do láhví, kde víno dále kvasí a zraje 12 měsíců. Víno je ručně odstřelováno. Při vinifikaci nebyla přidána žádná síra. 

Domaine Mamaruta

Marc Castan je interesantní osobou naturálních vín z Languedocu - Fitou. Hospodaří na 12 ha v La Palme při pobřeží Středozemního moře blízko mořských salin v nadmořské výšce 100 m n m. Staré vinohrady leží na chudém vápencovém podloží s příměsí jílu, na povrchu pokryty galets roulés (vápencové kameny). Jsou osázeny odrůdami jako Carignan, Grenache, Mouvédre či Macabeu. Na vinicích se pracuje výhradně manuálně, od ranného ručního sběru až po vinohradnické práce.  Ve sklepě se pracuje bez zásahově  s experimenty jako macerace či karbonická macerace při kvašení vína. Vína nejsou filtrována ani čeřena, lahvována bez přidané síry. Marcova vína jsou ovocná a lehkonohá, oproti typicky jižanským vínům. Vynikají svou svěžestí a nenáročností.