Novinka

MIRE LA MER 2018

Magicky hluboká rubínovo granátová barva. Na nose působí koncentrovanými tony černého ovoce s jemnně dřevěným dotekem cedru, lanýžů, kůže a anýzu. V puse koncentrovaně a plné ovoce jako cassis - černý rybíz, lanýže s dotykem kůže. Závěr vína je persistentní a šťavantý


  • Skladem
650 Kč
Kategorie: LES CLOS PERDUS
Oblast původu: Languedoc Roussillon - Corbiéres
Odrůda: Mouvedre, Carignan, Grenache
Barva: červené
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 14%
Objem: 0,75l
Certifikace: DEMETER
Kozumace: do 15 let
 

Hrozny pochází z apelace Corbiéres, kde roste Mouvedre, Carignan a Grenache na těžkém jílu a vápenci v nízké nadmořské výšce 1-65 metrů n. mořem. Po odzrnění a částečném pomletí se víno maceruje jak v 500l sudech tak v nerezu (zde macerace 21 dní). Poté je mošt vylisován a bíno kvasí a zraje ve dřevu a nerezu po 20 měsíců. 

Les Clos Perdus

Vinařství sídlí v přímořské obci Peyriac-de-Mer, která leží mezi mořskou lagunou La Berre a Středozemním mořem v Languedoc.
Les Clos Perdus vede charismatický Paul Old, původem Australan, který hospodaří biodynamicky na 20 ha od roku 2003 (32 parcel).Vinice jsou situovány v nížinách u jezer či lagun (naplaveninové půdy s šedým jílem) nebo v horách Corbiéres (kamenité, vápenaté těžko přístupné vinice).
Ve sklepě kvasí vše spontánně bez aditiv, pomocí autochtonních kvasinek. Elevage probíhá v použitém dubovém dřevě různé velikosti (foudres, demi muids, barrique). Vína jsou hrubě filtrována a sířena vůbec či na minimálně, a to před lahvováním.