MÉTHODE ANCESTRAL 2018

Samotné víno má intenzivní růžovou barvu s pravidelným a jemným perlením. Aroma je plné čerstvých hroznů, červeného rybízu, lesních jahod a růží. V chuti je víno plné, kulaté s vyšším zbytkovým cukrem, který je skvěle vyvážen přísnou kyselinou a minerální slanou linkou. Díky svoji šťavnatosti a eleganci se skvěle snoubí s čerstvým ovocem, ovocnými dezerty nebo zmrzlinou


  • Skladem
420 Kč
Kategorie: RENARDAT FACHE
Oblast původu: Bugey - Cerdon
Odrůda: Gamay, Poulsard
Barva: růžové
Druh: šumivé
Obsah cukru: polosladké
Obsah alk.: 8%
Objem: 0,75l
Certifikace: AB, Ecocert
Konzumace: do 3 let
 

Bordeux_newDelikátní a svůdné růžové polosladké víno z Francouzských Alp, které je vyrobeno ancestrální metodou. Vzniká tedy dokvašením částečně rozkvašeného moštu v láhvi. Dokvašení v láhvi trvá maximálně 3 měsíce. Jedná se o velmi chutné a svůdné víno, které mu lze těžko odolat!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Renardat Fache

Vinařství sídlí v obci Méringat (mezi Ženevou a Lyonem) nedaleko Cerdon.
Rodina Renardat Fache se v regionu usadila po 2.světové válce. Spolu s pár dalšími vinaři rodina přispěla k výrobě šumivých vín metodou Méthode ancestral.
V roce 1971 se Alain po studiích v Beaune a cestách ke vzdělání(Champagne, Gaillac, Limoux) vrátil zpět domů -Jako první v regionu představil nerezové tanky, které dokázali zastavit fermentaci pomocí ochlazení.

Od roku 1996 vede vinařství syn Élie. Společně se ženou Christelle vytvořili uznávanou značku vín, které se vyváží do 15 zemí světa. Vinice jsou rozprostřeny v nadmořské výšce 500 m.n.m. kolem Méringat, většinu tvoří podloží z jílu a vápence, které pokrývá duhový slín. Vinice jsou vedeny organicky, v budoucnu budou certifikované biodynamicky. Rodina pěstuje na 8 ha Gamay (45 let) a mají velkou výsadbu Poulsard (3ha). Ve sklepě pracují pouze s nerezovými tanky. Samotná vína jsou lahvována po hrubé filtraci a bez přidané síry.