L´ANNÉ BLANC 2021

Intenzivní hluboká tmaší zlatá barva. Aroma je čisté, kulaté s herbálními tony v doprovodu slanosti, ananasu, zralých hrušek. V puse je víno suché, středně plné, ojejovité  s měkkým tříslem a štavnatou kyselinou. Chutná po citrusech, ananasu, soli s dotykem bylin.


  • Skladem
390 Kč
Kategorie: LES CLOS PERDUS
Oblast původu: Languedoc Roussillon - Cotes de Catalanes
Odrůdy: Macabeu, Grenach gris, Muscat
Barva: bílé
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 13,5%
Objem: 0,75l
Certifikace: DEMETER
Kozumace: do 5 let
 

Mix odrůd Macabeu, Grenache gris a Muscat pochází z břidlicových půd z údolí Vallée de l´Agly. Vinohrady dosahují výška 100 - 300m n.mořem. Hrozny po odzrnění putují to lisu, kde dochází k prodlouženému kontaktu se slupkami. Po usazení je víno přetočeno do INOX, kde kvasí a zraje 11 měsíců. 

Les Clos Perdus

Vinařství sídlí v přímořské obci Peyriac-de-Mer, která leží mezi mořskou lagunou La Berre a Středozemním mořem v Languedoc.
Les Clos Perdus vede charismatický Paul Old, původem Australan, který hospodaří biodynamicky na 20 ha od roku 2003 (32 parcel).Vinice jsou situovány v nížinách u jezer či lagun (naplaveninové půdy s šedým jílem) nebo v horách Corbiéres (kamenité, vápenaté těžko přístupné vinice).
Ve sklepě kvasí vše spontánně bez aditiv, pomocí autochtonních kvasinek. Elevage probíhá v použitém dubovém dřevě různé velikosti (foudres, demi muids, barrique). Vína jsou hrubě filtrována a sířena vůbec či na minimálně, a to před lahvováním.