KÉZAKO 2019

Hustá granátovo lilková barva vína s omamným aroma cassis, divokých třešní a sladkého koření. V chuti svěží, křupavé a velmi osvěžující s explozí ovoce na patru. Skvěle se hodí ke svačince jako jsou tapas či uzeniny. 


  • Skladem
400 Kč
Kategorie: DOMAINE MAMARUTA
Oblast původu: Languedoc Roussillon
Odrůda: Carignan
Barva: červené
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 11,5%
Objem: 0,75l
Certifikace: AB
Konzumace: do 2 let
 

Languedoc_new

První hrozny ze staré vinice Carignan, které se na vinařství sklízejí jsou zpracovány technikou karbonické macerace (8 dní) dávají víno k nakousnutí! Víno vzniklo bez ponořování matolinového klobouku a bez přetáčení. Po kvašení zraje víno v nádobě ze sklo karbonátu po dobu 6 měsíců. 

Domaine Mamaruta

Marc Castan je interesantní osobou naturálních vín z Languedocu - Fitou. Hospodaří na 12 ha v La Palme při pobřeží Středozemního moře blízko mořských salin v nadmořské výšce 100 m n m. Staré vinohrady leží na chudém vápencovém podloží s příměsí jílu, na povrchu pokryty galets roulés (vápencové kameny). Jsou osázeny odrůdami jako Carignan, Grenache, Mouvédre či Macabeu. Na vinicích se pracuje výhradně manuálně, od ranného ručního sběru až po vinohradnické práce.  Ve sklepě se pracuje bez zásahově  s experimenty jako macerace či karbonická macerace při kvašení vína. Vína nejsou filtrována ani čeřena, lahvována bez přidané síry. Marcova vína jsou ovocná a lehkonohá, oproti typicky jižanským vínům. Vynikají svou svěžestí a nenáročností.