DOMAINE DE LA PINTE SAVAGNIN 2000

Raritní kousek z výtečného ročníku 2000, který dal velká vína. Hustá, kalnější tmavě žlutá barva, která míří až do jantaru. V nose je cítit oxidativní aroma, které je velmi jemné, elegantní, vícevrstevné. Kromě oxidativních tónů (ořechy, sušené ovoce, kari listy, sůl) se objevují tony, podhoubí, bílé čokolády, sušeného ovoce a minerálů. V puse koncentrované se značnou tenzí, tučné a hutné s velkou dávkou salinity. Měkké a přístupné na patru s velkým a dlouhým závěrem.


  • Skladem
1 700 Kč
Kategorie: Archivní vína
Oblast původu: Jura
Odrůda: Savagnin
Barva: bílé
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 13,5%
Objem: 0,75l
Certifikace: AB
Konzumace: do 15 let
 

Jura_new

Domaine de la Pinte

Biodynamické vinařství leží uprostřed vinic kolem městečka Arbois, sousedící s vesnicí Pupillin. Výměra vinohradů je 32 ha, většina z nich leží na modrých a červených slínech z období Lias či Trias. O roku 1999 se hospodaří na statku organicky , odroku 2009 plně biodynamicky. Disponují obrovskými, unikátním sklepem, který byl postaven v 50. letech (obsahují  mikroflóru kvasinek, které pomáhají vytvářet vskutku unikátní vína). 
Kvašení probíhá v betonových kádích, následně vína zrají ve starých dřevěných sudech (demi muids) či použitých barriques, kde následně zrají několik měsíců až roků na jemných kalech (minimálně 12 měsíců). V průběhu výroby jsou vína minimálně manipulována (není čeřeno ani filtrováno). síra se přidává v minimálním množství před lahvováním. Samotná vína jsou precizně čistá, krásně odrůdová a vždy velmi dobře pitelná, skvěle použitelná do gastronomie.