Tip

CUVÉE "171" 2019

Tmavá až neprůhledná granátová barva poukazuje na typicky jižanské víno. Víno má hutné až opulentní aroma fenyklu, rozpáleného borovicového lesa spolu s vařenými zralými bobulemi (Ostružiny, cassis, borůvky). V chuti čisté, suché a korpulentní. Víno je plné s tony čokolády, borůvek a vařených černých třešní.  Skvěle se hodí ke krvavým masům či vyzrálému masu. 


  • Skladem
500 Kč
Kategorie: LES CLOS PERDUS
Oblast původu: Languedoc Roussillon
Odrůda: Carignan, Grenache, Mouvédre
Barva: červená
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 14,5%
Objem: 0,75l
Certifikace: DEMETER
Konzumace: do 5 let
 

Languedoc_newV apelaci Corbiéres Maritime nalezneme těžké jílovité půdy na tvrdém vápenci. Hrozny pro toto cuvée se sklízí na nízký výnos pod 35 hl/ha. Většinou odzrněné hrozny (5% hroznů je použito celých) jsou nakvašovány 3-4 dny před fermentací. Následně 3 týdny víno v INOX kvasí. Po stočení do jiné nerezové nádoby víno zraje dalších 9 měsíců na jemných kalech. Před lahvováním je víno minimálně sířeno a je stočeno bez filtrace. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Les Clos Perdus

Vinařství sídlí v přímořské obci Peyriac-de-Mer, která leží mezi mořskou lagunou La Berre a Středozemním mořem v Languedoc.
Les Clos Perdus vede charismatický Paul Old, původem Australan, který hospodaří biodynamicky na 20 ha od roku 2003 (32 parcel).Vinice jsou situovány v nížinách u jezer či lagun (naplaveninové půdy s šedým jílem) nebo v horách Corbiéres (kamenité, vápenaté těžko přístupné vinice).
Ve sklepě kvasí vše spontánně bez aditiv, pomocí autochtonních kvasinek. Elevage probíhá v použitém dubovém dřevě různé velikosti (foudres, demi muids, barrique). Vína jsou hrubě filtrována a sířena vůbec či na minimálně, a to před lahvováním.