CRÉMANT DU JURA BRUT

Vizuálně se víno prezentuje jemným a trvalým perlením s malými bublinkami. Barva má nazrálejší projev, připomíná světle žluté tony. Aroma v nose nabízí čerstvost a svěžest. Tvoří jej tony bílých květin, minerálů a chleboviny. Jemná a svěží chuť je podpořena příjemnou kyselinou. Dlouhá perzistence je doprovozena chlebovými tony. Vhodné jako aperitiv nebo k dezertům.


  • Skladem
600 Kč
Kategorie: DOMAINE DE LA PINTE
Oblast původu: Jura
Odrůda: Chardonnay, Savagnin, Pinot noir
Barva: bílé
Druh: šumivé
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 12,5%
Objem: 0,75l
Certifikace: AB, DEMETER
Konzumace: do 5 let
 

Jura_new

Hrozny pocházejí z ročníku 2017. Byly zpracovány na pneumatickém lisu přímým lisováním. Následně byl mošt odkalen po dobu 24 hodin. Po přetočení do betonových kádích proběhla alkoholická a jablečno mléčná fermentace. Po přidání směsi cukru a kvasnic (0,5%) proběhlo druhotné kvašení a následně byli láhve setřásávány po dobu 2 let. 

Domaine de la Pinte

Biodynamické vinařství leží uprostřed vinic kolem městečka Arbois, sousedící s vesnicí Pupillin. Výměra vinohradů je 32 ha, většina z nich leží na modrých a červených slínech z období Lias či Trias. O roku 1999 se hospodaří na statku organicky , odroku 2009 plně biodynamicky. Disponují obrovskými, unikátním sklepem, který byl postaven v 50. letech (obsahují  mikroflóru kvasinek, které pomáhají vytvářet vskutku unikátní vína). 
Kvašení probíhá v betonových kádích, následně vína zrají ve starých dřevěných sudech (demi muids) či použitých barriques, kde následně zrají několik měsíců až roků na jemných kalech (minimálně 12 měsíců). V průběhu výroby jsou vína minimálně manipulována (není čeřeno ani filtrováno). síra se přidává v minimálním množství před lahvováním. Samotná vína jsou precizně čistá, krásně odrůdová a vždy velmi dobře pitelná, skvěle použitelná do gastronomie.