CRÉMANT DU JURA BRUT

Čistá, světle žlutá barva s jemným, decentním perlením. Malé , pravidelné bublinky se postupně uvolňují ve sklenici. Aroma připomíná zralé jablka, hrušky, briošku a sladké koření. Na patru působí harmonicky, svěže a přístupně. v puse cítíte kulatost s tony citrusů a křídy. 


  • Skladem
480 Kč
Kategorie: LA MAISON DE ROSE
Oblast původu: Jura
Odrůda: Chardonnay, Savagnin, Pinot noir
Barva: bílé
Druh: šumivé
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 12%
Objem: 0,75l
Certifikace: AB
Konzumace: do 5 let
 

Jura_new

Hrozny pro základní víno pochází z parcel kolem vesnice Saint Lohtain. Podloží tvoří šedé a duhové slíny s jemným pískem. Základní víno zrálo v nerezových tancích. Po lahvování a druhotném kvašení je víno odstřeleno po 16 měsících. 

La Maison de Rose

Rodinné vinařství leží ve vesnici Saint Lothain. Dominique Grand, zde spolu se svou ženou obhospodařují 2 ha vinic kolem rodinného domu. Kromě vinic pěstují broskve, jablka či plodiny. Název vinařství je odvozen od statku z 19.století, který každé léto poroste všude přítomnými růžemi. Dominique Grand od roku 2009 hospodaří v režimu bio. Půdy jsou typicky slínovité s různým poměrem hlíny a sypkého písku. Na 2 parcelách Novelin a Saugeot pěstuje především Savagnin, Chardonnay a Pinot noir. Vinifikace probíhá v dubových sudech či kádích. Zrání vína probíhá ve starých dubových sudech . Vína jsou hrubě či nefiltrována. Síra je přidána v minimální či žádném množství před lahvováním. Výsledná vína jsou velmi tradiční, klasická a přesná. Ocení je především lidé, kteří volí konzervativnější styl jurských vín.