SANZ ´AP MOUSSEAUX BRUT NATURE

Čistá jiskrná světle žlutá barva s jemným pravidelným perlením a malými bublinami.  Aroma připomíná jablka, hrušky, máslo, briošku a citrusovou trávu. Na patru působí harmonicky, svěže ovocně s citrusovo máslovnými tony, které doplňuje mineralita. Závěr je minerální s dotykem chleboviny a citrusů. 


  • Skladem
600 Kč
Kategorie: La Maison de Rose
Oblast původu: Jura
Odrůda: Chardonnay
Barva: bílé
Druh: šumivé
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 12%
Objem: 0,75l
Certifikace: AB
Konzumace: do 8 let
 

Jura_new

Hrozny pro základní víno pochází z parcel kolem vesnice Saint Lohtain. Podloží tvoří šedé a duhové slíny s jemným pískem. Základní víno zrálo v nerezových tancích. Po lahvování a druhotném kvašení je víno odstřeleno po 10 měsících. Víno je vyrobeno methode chamapgne

La Maison de Rose

Rodinné vinařství leží ve vesnici Saint Lothain. Dominique Grand, zde spolu se svou ženou obhospodařují 2 ha vinic kolem rodinného domu. Kromě vinic pěstují broskve, jablka či plodiny. Název vinařství je odvozen od statku z 19.století, který každé léto poroste všude přítomnými růžemi. Dominique Grand od roku 2009 hospodaří v režimu bio. Půdy jsou typicky slínovité s různým poměrem hlíny a sypkého písku. Na 2 parcelách Novelin a Saugeot pěstuje především Savagnin, Chardonnay a Pinot noir. Vinifikace probíhá v dubových sudech či kádích. Zrání vína probíhá ve starých dubových sudech . Vína jsou hrubě či nefiltrována. Síra je přidána v minimální či žádném množství před lahvováním. Výsledná vína jsou velmi tradiční, klasická a přesná. Ocení je především lidé, kteří volí konzervativnější styl jurských vín.