COUPE SOIF 2019

Tmavá granátová barva s tony černých bobulí jako borůvky, černý rybíz, s tony hořké čokolády v nose. V chuti energické, pružné a dobře pitelné. Na patře cítíte sladké koření, vařené černé bobule. Dobrá kyselina podporuje "glouglou" charakter vína.  Vhodné k pizze či těstovinám.


  • Skladem
485 Kč
Kategorie: DOMAINE MAMARUTA
Oblast původu: Languedoc Roussillon - Fitou
Odrůda: Carignan, Grenache
Barva: červené
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 12,5%
Objem: 0,75l
Certifikace: AB
Konzumace: do 5 let
 


Languedoc_newVíno je vyrobeno kvašením celých hroznů 2 odrůd (Grenache, Carignan), které se macerovaly 15 dní. Po přetočení je rmut jemně stlačen, přetočen do starých barrique, kde kvasí a následně zraje 7 měsíců.

Domaine Mamaruta

Marc Castan je interesantní osobou naturálních vín z Languedocu - Fitou. Hospodaří na 12 ha v La Palme při pobřeží Středozemního moře blízko mořských salin v nadmořské výšce 100 m n m. Staré vinohrady leží na chudém vápencovém podloží s příměsí jílu, na povrchu pokryty galets roulés (vápencové kameny). Jsou osázeny odrůdami jako Carignan, Grenache, Mouvédre či Macabeu. Na vinicích se pracuje výhradně manuálně, od ranného ručního sběru až po vinohradnické práce.  Ve sklepě se pracuje bez zásahově  s experimenty jako macerace či karbonická macerace při kvašení vína. Vína nejsou filtrována ani čeřena, lahvována bez přidané síry. Marcova vína jsou ovocná a lehkonohá, oproti typicky jižanským vínům. Vynikají svou svěžestí a nenáročností.