Novinka

CHARDONNAY 2020 NOVELIN "SOUS VOILE"

Jiskrná žluto zelená barva s odlesky slámy. Aroma vína ohromí oxidativní tóny zelených jablek, sušeného koření, naloženými vlašskými ořechy. Po delším nadechnutí přichází příjemné tony smetany, zelených jablek a květin. Velmi suché s tony zelených jablek, kdoulí , minerálů. Dlouhé a vyvážené víno s jemným svěžím odchodem v němž dominuje sůl, minerály a pazourek. 


  • Skladem
790 Kč
Kategorie: DIDIER GRAPPE
Oblast původu: Jura
Odrůda: Chardonnay
Barva: bílé
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 12,5%
Objem: 0,75l
Certifikace: AB, Ecocert
Konzumace: do 8 let
 

Jura_newVinohrad Novelin se nachází v srdci vesnice Saint Lothain. Leží na tvrdém vápencovém základu, má jižní expozicí.  Víno rálo pod florem po dobu 3 roky. Lahvováno bez filtrace a přidané síry. 

didie grappeV roce 2001 dokončil charismatický Didier Grappe vinohradnické lyceum v Beaune. Tento rok začal obhospodařovat první vinohrady. Při studiích nasával informace na stáži u legendy Pierre Overnoy, jenž ovlivnil jeho názor na pěstování a výrobu vína.  Dnes pracuje na 4 ha v  St.Lothain. Hospodaří na 3 parcelách - Novelin, Champs rouge a Longefin. Od počátku přijal s pokorou a respektem svoji úlohu vinaře a rozhodl se pro nenásilné pěstování révy (striktní zelené práce, zatravňování vinic, použití bylinných výluhů pro posilnění vinice, nízké výnosy pod 25 hl/ha, sklizeň hroznů v maximální fenolické zralosti hroznů atd). Ve sklepě hospodaří nemanipulativně, nepoužívá aditiva či kvasinky, vína nečeří ani nefiltruje, lahvuje bez použití oxidu siřičitého. Terroir jsou šedé slíny z Lias a duhové slíny z Trias. Dle polohy vinice variuje obsah jílu a vápence. Vína z produkce od Didier jsou elektrizující a dechberoucí.