Novinka

CHARDONNAY 2019 "LONGEFIN"

Světlá, lehce zakalená žluto zelená barva. Výrazné minerální aroma doplněné o tony čerstvých hroznů, bílých květin, toastu. V puse svěží, šťavnaté, minerální. Dominují ovocné tony zelených a žlutých jablek, medu, másla, soli. Velmi čisté svěží a jiskrné víno, které pobaví svojí lehkostí a čistotou. 


  • Skladem
510 Kč
Kategorie: DIDIER GRAPPE
Oblast původu: 12%
Odrůda: Chardonnay
Barva: bílé
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Objem: 0,75l
Certifikace: AB, Ecocert
Konzumace: do 10 let
 

Jura_newChardonnay pochází z vinohradu Longefin. Obsah alkoholu 12%. Podloží vinohradu tvoří především hutné slíny a vápenec (dominují duhové slíny) ve výšce 300 m n mořem. Při sklizni je využíván manuální sběr s nízkým výnosem 25 hl/ha. Vinifikace se odehrává nerezovém tanku a následné zrání v použitých dubových sudech barrique po dobu 12 měsíců. 

didie grappeV roce 2001 dokončil charismatický Didier Grappe vinohradnické lyceum v Beaune. Tento rok začal obhospodařovat první vinohrady. Při studiích nasával informace na stáži u legendy Pierre Overnoy, jenž ovlivnil jeho názor na pěstování a výrobu vína.  Dnes pracuje na 4 ha v  St.Lothain. Hospodaří na 3 parcelách - Novelin, Champs rouge a Longefin. Od počátku přijal s pokorou a respektem svoji úlohu vinaře a rozhodl se pro nenásilné pěstování révy (striktní zelené práce, zatravňování vinic, použití bylinných výluhů pro posilnění vinice, nízké výnosy pod 25 hl/ha, sklizeň hroznů v maximální fenolické zralosti hroznů atd). Ve sklepě hospodaří nemanipulativně, nepoužívá aditiva či kvasinky, vína nečeří ani nefiltruje, lahvuje bez použití oxidu siřičitého. Terroir jsou šedé slíny z Lias a duhové slíny z Trias. Dle polohy vinice variuje obsah jílu a vápence. Vína z produkce od Didier jsou elektrizující a dechberoucí.