Cahors Range du Curé 2019

Tmavá hluboce fialová barva. Aroma vína se postupně otevírá, dominuje mix černého ovoce, moruší, ostružin a jemným dotykem dřeva. Na patru cítíte strukturu s poddajnými tříslovinami, živou kyselinu s dominujícím černým ovocem a koření. Závěr je harmonický, svěží s dotykem dřeva. Dobrý představitel oblasti.


  • Skladem
550 Kč
Kategorie: Domaine Capelanel
Oblast původu: JZ Francie - Cahors
Odrůda: Malbec
Barva: červené
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 13,5%
Objem: 0,75l
Certifikace: AB
Konzumace: do 10 let
 

JZStarší výsadba Malbec na horních vápencových terasách "causses" s příměsí jílu a pazourku. Hrozny kvasily a zrály ve velkých dubových foudrech. Lahvované bez filtrace a přidané SO2. 

domaine_capelanelMalá rodinná doména o 12 ha leží na vápencových terasách (causses) nedaleko vesnice Luzech v departmenetu Lot ve vinařském regionu Cahors. Vinice leží na siderolitickém podloží jenž tvoří velmi starý jíl, promíchaný s vysokou dávkou železa, které se díky erozi dostává až na povrch. Vzácné podloží mající hnědé až červené  zbarvení dávaj Malbec s tenzí, svěžestí a jemnou minerální chutí a plný ovoce. Současný majitel se jmenuje Sébastien Dauilac a je 5 tou generací vinařství (doména vznikla v roce 1878). Vinařství hospodaří biologicky a je v konverzi na biodynamiku. Ve sklepě se pracuje jemně, bez zásahově a upřednostňován je cit a jemnost před násilnou extrakcí. Pro kvas se používají betonové nádoby a vína zrají ve starých foudres, betonu nebo kvevri. Vína od Capelanel jsou plná ovoce, energie se značnou stopou siderolitických půd v puse, kde se originální podloží projevuje železitou a minerální chutí. Jsou opakem pře macerovaných, tanických Malbeců kterými je region historicky známý.