Novinka

BOURGOGNE ALIGOTÉ 2020

Barva vína je jasná, bledě zlatavá. Aroma je delikátní, příjemné, připomínající bílé květy, citrusy, pazourek, sůl. V puse je suché, svěží, křupavé s vibrující kyselinou. Skvěle pitelné, nekomplikované s minerálním charakterem.


  • Skladem
590 Kč
Kategorie: CHANDON DE BRIAILLES
Oblast původu: Burgundsko
Odrůda: Aligoté
Barva: bílé
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 11,5%
Certifikace: AB, Ecocert
Spotřeba: do 5 let
 

30 letá inice leží na okraji vesnice Savigny les Beaune. Podloží tvoří jíl s vápencem. Hrozny ferementovaly v konických dubových kádích,
víno následně zraje ve starých dubových sudech po dobu měsíců. Lahvováno bez filtrace a přidané síry

Chandon de BriaillesPanství Chandon de Briailles se nachází v Cotes de Beaune, kde hospodaří rodina de Nicolay ve 3 obcích (Savigny les Beaune, Pernard - Vergelesses, Aloxe Corton). Dům byl vystavěn v 17. století. V roce 1834 zde jsou vysazeny keře révy (původní majitelka hraběnka Chandon de Briailles). Rodina de Nicolay pěstuje hrozny od roku 1988 organicky, od roku 2011 je statek plně biodynamickým (14 ha). Francois de Nicolay, vede podnik se svou sestrou. Tradiční dlouhá vinifikace je podpořena zráním ve starém dřevu, která trvá min. 18 měsíců. Při výrobě a zrání se siří minimálně či vůbec. Výsledkem jsou expresivní, rafinovaná, dlouhověká vína s velkým charakterem.