1ER CRU "VAU DE VEY" CHABLIS 2019

Bledě žlutá barva s odlesky do zelna. Aroma vína je široké, nabízí čisté tony citrusové kůry, po nadechnutí zralé broskve, máslo, hrozny.
V puse suché, středně plné, měkké s harmonickou kyeslinou a tony citrusů, zelených jablek, hořícího dřeva. Dluhé , skvěle vyvážené víno, 


  • Skladem
1 350 Kč
Kategorie: FRANCOIS DE NICOLAY
Oblast původu: Burgundsko - Chablis
Odrůda: Chardonnay
Barva: bílé
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 13,5%
Objem: 0,75l
Certifikace: AB, DEMETER
Konzumace: do 15
 

Burgundsko_new30 letá vinice Chardonnay leží v chladnější oblasti Vau de Vey, podloží je tvořeno křídou na vápenci. Víno fermentovalo v nerezu, následně zrálo 14 měsíců ve starých dubových sudech. Lahvováno bez filtrace s minimálním přidavek SO2.

Současný majitel , hlava rodinného podniku Chandon de Briailles, vlastní také Maison Francois de Nicolay, což je podnik, kupující výhradně organické hrozny, které následně vinifukuje na rodinném panství Chandon. Maison vznikl v roce 2000 z vášně pro organická vína, která Francois nechává zrát a lahvovat přímo
v srdci Savigny les Beaune. Idea je stejná jako pro kultovní značku Chandon de Briailles - dobrá vína se dělají ze zdravých hroznů, která plodí čistá vinice. Proto spolupracuje s několika organickými či biodynamickými vinaři, kteří mu hrozny pěstují. Jednoduše řečeno, bez dlouhých příběhů, zpracovávají jen hrozny, se kterými se ve sklepě nemanipuluje, výroba je bez zásahu, přidané síry. Cílem jsou vína, co dávají radost a emoce v té nejčistší podobě.