1ER CRU "VAU DE VEY" CHABLIS 2019

Bledě žlutá barva s odlesky do zelna. Aroma vína je široké, nabízí čisté tony citrusové kůry, po nadechnutí zralé broskve, máslo, hrozny.
V puse suché, středně plné, měkké s harmonickou kyeslinou a tony citrusů, zelených jablek, hořícího dřeva. Dluhé , skvěle vyvážené víno, 


  • Skladem
1 350 Kč
Kategorie: CHANDON DE BRIAILLES
Oblast původu: Burgundsko - Chablis
Odrůda: Chardonnay
Barva: bílé
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 13,5%
Objem: 0,75l
Certifikace: AB, DEMETER
Konzumace: do 15
 

burgundsko_CHANDON_DE_BRIAILLES30 letá vinice Chardonnay leží v chladnější oblasti Vau de Vey, podloží je tvořeno křídou na vápenci. Víno fermentovalo v nerezu, následně zrálo 14 měsíců ve starých dubových sudech. Lahvováno bez filtrace s minimálním přidavek SO2.

Chandon de BriaillesPanství Chandon de Briailles se nachází v Cotes de Beaune, kde hospodaří rodina de Nicolay ve 3 obcích (Savigny les Beaune, Pernard - Vergelesses, Aloxe Corton). Dům byl vystavěn v 17. století. V roce 1834 zde jsou vysazeny keře révy (původní majitelka hraběnka Chandon de Briailles). Rodina de Nicolay pěstuje hrozny od roku 1988 organicky, od roku 2011 je statek plně biodynamickým (14 ha). Francois de Nicolay, vede podnik se svou sestrou. Tradiční dlouhá vinifikace je podpořena zráním ve starém dřevu, která trvá min. 18 měsíců. Při výrobě a zrání se siří minimálně či vůbec. Výsledkem jsou expresivní, rafinovaná, dlouhověká vína s velkým charakterem.