1ER CRU "LES MAZIÉRES" RULLY 2019

Tmavší žlutá až decentně slámová barva. Víno má jemné elegantní citrusovo květinové tony v nose i na patru. Ovocné jemné a kulaté Chardonnay se slušnou hloubkou. Středně dlouhé s pazourkovým máslových nádechem.


  • Skladem
890 Kč
Kategorie: CHANDON DE BRIAILLES
Oblast původu: Burgundsko - Rully
Odrůda: Chardonnay
Barva: bílé
Druh: suché
Obsah alk.: 12,5%
Objem: 0,75l
Certifikace: AB, DEMETER
Konzumace: do 15 let
 

burgundsko_CHANDON_DE_BRIAILLESChardonnay pochází z 30 leté vinice, jejíž podloží dominuje jíl s vápencem. Víno fermentovalo, následně zrálo ve velkých dubových sudech, kde leželo 14 měsíců. Lahvováno bez filfrace a přidané síry. 

Chandon de BriaillesPanství Chandon de Briailles se nachází v Cotes de Beaune, kde hospodaří rodina de Nicolay ve 3 obcích (Savigny les Beaune, Pernard - Vergelesses, Aloxe Corton). Dům byl vystavěn v 17. století. V roce 1834 zde jsou vysazeny keře révy (původní majitelka hraběnka Chandon de Briailles). Rodina de Nicolay pěstuje hrozny od roku 1988 organicky, od roku 2011 je statek plně biodynamickým (14 ha). Francois de Nicolay, vede podnik se svou sestrou. Tradiční dlouhá vinifikace je podpořena zráním ve starém dřevu, která trvá min. 18 měsíců. Při výrobě a zrání se siří minimálně či vůbec. Výsledkem jsou expresivní, rafinovaná, dlouhověká vína s velkým charakterem.