1ER CRU "LES MAZIÉRES" RULLY 2019

Tmavší žlutá až decentně slámová barva. Víno má jemné elegantní citrusovo květinové tony v nose i na patru. Ovocné jemné a kulaté Chardonnay se slušnou hloubkou. Středně dlouhé s pazourkovým máslových nádechem.


  • Skladem
890 Kč
Kategorie: FRANCOIS DE NICOLAY
Oblast původu: Burgundsko - Rully
Odrůda: Chardonnay
Barva: bílé
Druh: suché
Obsah alk.: 12,5%
Objem: 0,75l
Certifikace: AB, DEMETER
Konzumace: do 15 let
 

burgundsko_CHANDON_DE_BRIAILLESChardonnay pochází z 30 leté vinice, jejíž podloží dominuje jíl s vápencem. Víno fermentovalo, následně zrálo ve velkých dubových sudech, kde leželo 14 měsíců. Lahvováno bez filfrace a přidané síry. 

Současný majitel , hlava rodinného podniku Chandon de Briailles, vlastní také Maison Francois de Nicolay, což je podnik, kupující výhradně organické hrozny, které následně vinifukuje na rodinném panství Chandon. Maison vznikl v roce 2000 z vášně pro organická vína, která Francois nechává zrát a lahvovat přímo
v srdci Savigny les Beaune. Idea je stejná jako pro kultovní značku Chandon de Briailles - dobrá vína se dělají ze zdravých hroznů, která plodí čistá vinice. Proto spolupracuje s několika organickými či biodynamickými vinaři, kteří mu hrozny pěstují. Jednoduše řečeno, bez dlouhých příběhů, zpracovávají jen hrozny, se kterými se ve sklepě nemanipuluje, výroba je bez zásahu, přidané síry. Cílem jsou vína, co dávají radost a emoce v té nejčistší podobě.