MOŘE

Výběr 6 vín, které pocházejí z vinic nedaleko Středozemního moře


  • Skladem
1 850 Kč
Kategorie: ŠESTKA V AKCI
 

more

Sada je určena do jarního a letního období a je vhodná pro milovníky odrůd Grenache, Macabeo, Syrah či Mouvédre. Pokud rádi grilujete a trávíte čas na zahradě či pod pergolou je tato sada pro Vás.

Tento balíček pro vás namíchali vinařství Les Clos Perdus a Domaine Mamaruta

 

Balení obsahuje:

Domaine Mamaruta - Constellation 2017

Domaine Mamaruta - Trafalgar 2016

Domaine Mamaruta - Grain de folie rosé 2018

Domaine Mamaruta - Razzia sur le Fitou 2018

Les Clos Perdus - L´anné rouge 2018

Les Clos Perdus - L´anné rosé 2018

 


 

les_clos_perdus

Les Clos Perdus

Vinařství sídlí v malebné přímořské obci Peyriac-de-Mer, které naleznete mezi mořskou lagunou La Berre a Středozemním mořem v Languedoc.
Vinařství Les Clos Perdus vede charismatiscký Paul Old, původem Australan, který zde hospodaří biodynamicky na 16 ha od roku 2003 (v současnosti 32 parcel).Vinice leží v nížinách u jezer či lagun (naplaveninové půdy s šedým jílem) nebo vysoko v horách apelaci Corbiéres (kamenité, vápenaté těžko přístupné vinice).
Paul Old opírá svoji filosofii pěstování hroznů i výrobu vína o biodynamické praktiky Rudolfa Steinera. Pomocí této metody zemědělství lépe ovládá jazyk vinice a vyrábí opravdu interesantní terroir vína ze kterých je cítit garrique a žhavý jih, ale zároveň netrpí nedostatkem kyselin  Ve sklepě kvasí vše spontánně bez aditiv, pomocí autochtonních kvasinek. Elevage probíhá v použitém dubovém dřevě různé velikosti (foudres, demi muids, barrique) či betonu nebo INOX. Vína nejsou filtrována a sířena vůbec či na minimálně pouze před lahvováním. 

 

 

 

 

mamaruta

Domaine Mamaruta

Skromný, vždy tvrdě pracující Marc Castan, je interesantní osobou naturálních vín z Languedocu - Fitou.
Hospodaří na 12 ha v La Palme při pobřeží Středozemního moře blízko mořských salin v nadmořské výšce 100 m n m. Vinohrady jsou většinou na chudém vápencovém podloží s příměsí jílu, na povrchu se často vyskytují galets roulés (bílé kulaté vápencové kameny se schopností asimilovat teplo).
Vinohrady jsou od 65-95 let staré jsou osázeny "opravdu" tradičními odrůdami jako Carignan, Grenache, Mouvédre či Syrah. Na vinicích se pracuje výhradně manuálně, od ručního sběru (probíhá až o 3 týdny dříve než u většiny vinařství na jihu kvůli udržení kyseliny v hroznech) až po obdělávání vinohradů. Ve sklepě Marc pracuje bez zásahově, využívá několika vinifikačních technik např. nakvašování celých hroznů (karbonická macerace) či částečné a nebo žádné ponořování matolinového klobouku.  Vína nejsou čeřena ani filtrována, lahvována bez přidané síry. Vína z Domaine Mamaruta (rumunsky beruška) jsou velmi ovocná a lehkonohá, oproti typicky jižanským vínům. Vynikají svou svěžestí, nenáročností a osvěžujícím charakterem. Skvěle zobrazují Marcovu myšlenku vyrábět vína, která si žijí svým životem, tak jako tamní lidé v La Palme.