PROJECT 108

Hluboká sytá a neprůhledná granátovo karmínová barva. Zpočátku uzavřené divoké aroma se otevírá v mix zralých ostružin, borůvek, kůže. V puse je plné, hutné a dobře strukturované. Závěr nabízí tony vařených černých bobulí, čokolády a sušeného masa. 


  • Skladem
260 Kč
Kategorie: LES CLOS PERDUS
Oblast původu: Languedoc Roussillon
Odrůda: Carignan, Mouvédre
Barva: červené
Druh: tiché
Obsah alk.: 13%
Obsah cukru: suché
Objem: 0,75l
Certifikace: ECOCERT
Kozumace: do 4 let
 

Languedoc_new

Stará výsadba z roku 1920 (apelace Corbiéres - těkžké jíly a vápenec) dává velmi nízké výnosy, pro tento ročník pouze 18 hl/ha. Odzrněné hrozny fermentovaly zvlášť v 500l a 600l nádobách ze starého dubu. Následné zrání proběhlo ve 2 starých dubových sudech o objemu 2500l venku mimo sklep. 

les_clos_perdusVinařství sídlí v malebné přímořské obci Peyriac-de-Mer, které naleznete mezi mořskou lagunou La Berre a Středozemním mořem v Languedoc.
Vinařství Les Clos Perdus vede charismatiscký Paul Old, původem Australan, který zde hospodaří biodynamicky na 20 ha od roku 2003 (v současnosti 32 parcel).Vinice leží v nížinách u jezer či lagun (naplaveninové půdy s šedým jílem) nebo v vysoko v horách Corbiéres (kamenité, vápenaté těžko přístupné vinice).
Paul Old opírá svoji filosofii výroby vína a pěstování hroznů o učení Rudolfa Steinera. Pomocí jeho učení lépe ovládá jazyk vinice a vyrábí opravdu interesantní a hluboká vína. Ve sklepě kvasí vše spontánně bez aditiv a pomocí autochtonních kvasinek. Elevage probíhá v použitém dubovém dřevě různé velikosti (foudres, demi muids, barrique).
Vína jsou hrubě filtrována a sířena vůbec či na minimálně před lahvováním.