L´EXTREME BLANC 2018

Intenzivní žluto oranžová barva s odlesky zlata. Aroma je bohaté a vícevrstevné, komplexní. Na nosu jsou cítit bílé broskve, pečené těsto a pomeranče. V chuti suché, plné a opuletní. Na patře nastupuje pomerančová kůra, broskve, kandovaný zázvor a fenykl. Velmi harmonické a elegatní. Závěr je komplexní a delikátní.


  • Skladem
820 Kč
Kategorie: LES CLOS PERDUS
Oblast původu: Cotes de Catalanes
Odrůda: Grenache gris, blanc a noir
Barva: bílá
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 13,5%
Objem: 0,75l
Certifikace: DEMETER
Konzumace: do 10 let
 

Languedoc_new

120 let stará vinice je vysázena odrůdami Grenach gris, blanc a noir. Podloží tvoří břidlicové slíny v nadmořské výšce 315 m n.m. Výnos je 8 hl/ha. Hrozny byly přímo lisovány a následně lehce vystaveny vzduchu. Fermentace proběhle v použitém dřevu (mix 500 l a barrique). Zrání proběhlo v 500l starých sudech. Lahvováno bez filtrace a přidané síry.

les_clos_perdusVinařství sídlí v malebné přímořské obci Peyriac-de-Mer, které naleznete mezi mořskou lagunou La Berre a Středozemním mořem v Languedoc.
Vinařství Les Clos Perdus vede charismatiscký Paul Old, původem Australan, který zde hospodaří biodynamicky na 20 ha od roku 2003 (v současnosti 32 parcel).Vinice leží v nížinách u jezer či lagun (naplaveninové půdy s šedým jílem) nebo v vysoko v horách Corbiéres (kamenité, vápenaté těžko přístupné vinice).
Paul Old opírá svoji filosofii výroby vína a pěstování hroznů o učení Rudolfa Steinera. Pomocí jeho učení lépe ovládá jazyk vinice a vyrábí opravdu interesantní a hluboká vína. Ve sklepě kvasí vše spontánně bez aditiv a pomocí autochtonních kvasinek. Elevage probíhá v použitém dubovém dřevě různé velikosti (foudres, demi muids, barrique).
Vína jsou hrubě filtrována a sířena vůbec či na minimálně před lahvováním.