L´ANNÉ ROUGE 2018

Ve sklenici je barva vína tmavá granátová. Sytá a málo průhledná. Bohaté aroma nabízí směs červeného rybízu, ostružin, vařených třešní. Na patře působí energicky, je svěží a zároveň plné, dominují tony malých červených bobulí. Závěr je čistý se středně dlouhou dochutí s tony borůvek, černých třešní a čokolády. V gastronomii se hodí k perličce, zajíci, bažantovi. 


  • Skladem
505 Kč
Kategorie: LES CLOS PERDUS
Obsah alk.: 14%
Oblast původu: Languedoc Roussillon
Odrůda: Carignan, Grenache, Syrah
Barva: červené
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Objem: 0,75l
Certifikace: DEMETER
Konzumace: do 5 let
 

Languedoc_newIGP Côtes Catalanes. Hrozny pochází z parcel v apelacích Tautavel, Maury aMontner dále pak z Vallee de L’Agly, Fraisse-des-Corbières a Haute Corbières. Po ručním sběru se odzrněné hrozny, částečně pomleté nakvašují po dobu 4 dnů. Následuje 21 dní fermentace na slupkách. Samotné zrání vína probíhá na jemných kalech po 9 měsíců v nerezových nádobách. Víno je stočeno do láhví bez filtrace a čiření. Síra je v malém množství přidána před lahvováním. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

les_clos_perdusVinařství sídlí v malebné přímořské obci Peyriac-de-Mer, které naleznete mezi mořskou lagunou La Berre a Středozemním mořem v Languedoc.
Vinařství Les Clos Perdus vede charismatiscký Paul Old, původem Australan, který zde hospodaří biodynamicky na 20 ha od roku 2003 (v současnosti 32 parcel).Vinice leží v nížinách u jezer či lagun (naplaveninové půdy s šedým jílem) nebo v vysoko v horách Corbiéres (kamenité, vápenaté těžko přístupné vinice).
Paul Old opírá svoji filosofii výroby vína a pěstování hroznů o učení Rudolfa Steinera. Pomocí jeho učení lépe ovládá jazyk vinice a vyrábí opravdu interesantní a hluboká vína. Ve sklepě kvasí vše spontánně bez aditiv a pomocí autochtonních kvasinek. Elevage probíhá v použitém dubovém dřevě různé velikosti (foudres, demi muids, barrique).
Vína jsou hrubě filtrována a sířena vůbec či na minimálně před lahvováním.