CUVÉE 161

Tmavá až neprůhledná granátová barva poukazuje na typicky jižanské víno. Víno má hutné až opulentní aroma fenyklu, rozpáleného borovicového lesa spolu s vařenými zralými bobulemi (Ostružiny, cassis, borůvky). V chuti čisté, suché a korpulentní. Víno je plné s tony čokolády, borůvek a vařených černých třešní.  Skvěle se hodí ke krvavým masům či vyzrálému masu. 


  • Skladem
400 Kč
Kategorie: LES CLOS PERDUS
Oblast původu: Languedoc Roussillon
Odrůda: Carignan, Grenache, Mouvédre
Barva: červená
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 14,5%
Objem: 0,75l
Certifikace: DEMETER
Konzumace: do 5 let
 

Languedoc_newV apelaci Corbiéres Maritime nalezneme těžké jílovité půdy na tvrdém vápenci. Hrozny pro toto cuvée se sklízí na nízký výnos pod 35 hl/ha. Většinou odzrněné hrozny (5% hroznú je použito celých) jsou nakvašovány 3-4 dny před fermentací. Následně 3 týdny víno v INOX kvasí. Po stočení do jiné nerezové nádoby víno zraje dalších 9 měsíců na jemných kalech. Před lahvováním je víno minimálně siřeno a je stočeno bez filtrace. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

les_clos_perdusVinařství sídlí v malebné přímořské obci Peyriac-de-Mer, které naleznete mezi mořskou lagunou La Berre a Středozemním mořem v Languedoc.
Vinařství Les Clos Perdus vede charismatiscký Paul Old, původem Australan, který zde hospodaří biodynamicky na 20 ha od roku 2003 (v současnosti 32 parcel).Vinice leží v nížinách u jezer či lagun (naplaveninové půdy s šedým jílem) nebo v vysoko v horách Corbiéres (kamenité, vápenaté těžko přístupné vinice).
Paul Old opírá svoji filosofii výroby vína a pěstování hroznů o učení Rudolfa Steinera. Pomocí jeho učení lépe ovládá jazyk vinice a vyrábí opravdu interesantní a hluboká vína. Ve sklepě kvasí vše spontánně bez aditiv a pomocí autochtonních kvasinek. Elevage probíhá v použitém dubovém dřevě různé velikosti (foudres, demi muids, barrique).
Vína jsou hrubě filtrována a sířena vůbec či na minimálně před lahvováním.