CHARDONNAY SAUGEOT 2016

Čistá tmavě žlutá nazrálá barva. Aroma je plné, hutné a již nazrálé. Dominují tony zralých citrusů, chleba a soli. Postupem času víno ukazuje hloubku a charakter. Na povrch lezou tony jako žluté květiny, vanilka. V puse suché, kulaté, zralé. Na patru cítíte zralé jablka a briošky. Skvěle se snoubí s thajskými pokrmy. 


  • Skladem
380 Kč
Kategorie: LA MAISON DE ROSE
OBLAST: Jura
Odrůda: Chardonnay
Barva: bílé
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 12,5%
Objem: 0,75l
Certifikace: AB
Konzumace: do 6 let
 

Jura_new

Hrozny Chardonnay pochází z malé parcely zvané Saugeot, která se nachází za vesnicí Saint Lohtain. Půdy je tvořena především duhovými slíny z Trias s pískovcem. 

LA_MAISON_DE_ROSETradiční rodinné vinařství leží v samotném srdci Cotes du Jura, konkrétně ve vesnici Saint Lothain. Bývalý předseda Comitée du vins du Jura, Dominique Grand, zde spolu se svou ženou vedou skromný život a obhospodařují 2 ha vinic kolem rodinného domu. Kromě vinic se zde pěstují broskve, jablka a další plodiny. Název vinařství je odvozen od statku z 19.století, který se každé léto promění v růžový dům jelikož poroste všude přítomnými růžemi. Dominique Grand od roku 2009 hospodaří v řežimu bio. V součásné době pracuje na 2 ha. Půdy jsou typicky slínovité s různým poměrem hlíny a sypkého písku. Na 2 parcelách Novelin a Saugeot pěstuje především Savagnin, Chardonnay a Pinot noir. Vinifikace je klasická a probíhá v dubových sudech či kádích. Zrání vína probíhá v dubových sudech (použité barrique sudy). Konečná vína jsou hrubě či vůbec filtrována. Síra je přidána v minimální či žádném množství před lahvováním. Výsledná vína jsou velmi tradiční, klasická a přesná. Ocení je především lidé, kteří volí konzervativnější styl jurských vín.