L´ANNÉ ROSÉ 2018

Barva vína je růžová s meruňkovým nádechem.  Lahodné aroma tvoří divoké jahody, byliny, sušené meruňky, toastový chléb. V chuti suché, plné, vyvážené s chutí malin, drobných červených plodů a smetany. Netradiční rosé z malého výnosu je opakem přetechnizovaných rosé z Provence. Skvělé ke králíkovi nebo drůbeži. 


  • Skladem
300 Kč
Kategorie: LES CLOS PERDUS
Oblast původu: Languedoc Roussillon
Odrůda: Mouvédre
Barva: růžové
Druh: tiché
Obsah alk.: 13%
Obsah cukru: suché
Objem: 0,75l
Certifikace: ECOCERT, DEMETER
Konzumace: do 3 let
 

Languedoc_newTerroir tvoří jíl a pískovec ze 3 parcel kolem Peyriac de Mer. Víno vzniklo přímým lisováním, mošt následně fermentoval a zrál v hliněných nádobách o objemu 500l a 1000l. Víno není filrováno. Síra je přidána před lahvováním. 

Les Clos Perdus

Vinařství sídlí v přímořské obci Peyriac-de-Mer, která leží mezi mořskou lagunou La Berre a Středozemním mořem v Languedoc.
Les Clos Perdus vede charismatický Paul Old, původem Australan, který hospodaří biodynamicky na 20 ha od roku 2003 (32 parcel).Vinice jsou situovány v nížinách u jezer či lagun (naplaveninové půdy s šedým jílem) nebo v horách Corbiéres (kamenité, vápenaté těžko přístupné vinice).
Ve sklepě kvasí vše spontánně bez aditiv, pomocí autochtonních kvasinek. Elevage probíhá v použitém dubovém dřevě různé velikosti (foudres, demi muids, barrique). Vína jsou hrubě filtrována a sířena vůbec či na minimálně, a to před lahvováním.