RATATOUILLE 19

Tmavě hustá fialkovo granátová barva vína s aroma čestvě podrceného červeného ovoce, svěžím florálním tonem z Macabeu. Na patru suché, středně plně s dobrou energií a svěžestí. Třísla jsou měkká, poddajná, což dělá víno velmi společenským a přístupným. V ústech cítíte symfonii červeného a černého ovoce. 


  • Skladem
465 Kč
Kategorie: DOMAINE MAMARUTA
Oblast původu: Languedoc Roussillon - Fitou
Odrůda: Mouvedre, Macabeu
Barva: červená
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 13%
Objem: 0,75l
Certifikace: v přechodném režimu AB
Konzumace: do 3 let
 

Languedoc_new

Mix bílých (přímý lis odrůdy Macabeu), modrých hroznů (nakvašování celých hroznů Mouvedre po dobu 10 dní) se po odděleném kvasu v použitých dubových sudech barrique scelí a přetočí do velkých dubových sudů, kde zraje víno po dobu 5 měsíců. 

mamarutaSkromný a tvrdě pracující Marc Castan je interesantní osobou naturálních vín z Languedocu - Fitou.
Hospodaří na 12 ha v La Palme při pobřeží Středozemního moře blízko mořských salin v nadmořské výšce 100 m n m. Vinohrady jsou většinou na chudém vápencovém podloží s příměsí jílu, na povrchu se často vyskytují galets roulés (bílé kulaté vápencové kameny se schopností asimilovat teplo).
Vinohrady jsou od 65-95 let staré a jsou osázeny tradičními odrůdami jako Carignan, Grenache, Mouvédre či Syrah. Na vinicích se pracuje výhradně manuálně, od ručního sběru (probíhá až o 3 týdny dříve než u většiny vinařství na jihu kvůli kyselině v hroznu) až po obdělávání vinohradů. Ve sklepě se pracuje bez zásahově a využívá se několika technik např. nakvašování celých hroznů (karbonická macerace) nebo částečně ponořuje matolinový klobouk (snaha minimální manipulace při výrobě). Vína nejsou filtrována ani čeřena, lahvována bez přidané síry. Výsledná vína jsou velmi ovocná a lehkonohá, oproti typicky jižanským vínům. Vynikají svou svěžestí a nenáročností. Skvěle zobrazují Marcovu myšlenku vyrábět vína, která si žijí svým životem, tak jako tamní lidé v La Palme.