ORACULAR PET NAT

Světlě žlutá barva s drobným pravidelným perlením. Osvěžující a čerstvé, lehce minerální aroma připomíná tony pomeračnové kůry, žluté květiny. V puse lehké, velmi osvěžující s příjemnou hořkostí v závěru. Vhodné jako aperetiv nebo k dezertům.


  • Skladem
360 Kč
Kategorie: DOMAINE MAMARUTA
Oblast původu: Languedoc Roussillon
Odrůda: Macabeu
Barva: bílé
Druh: šumivé
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 12%
Objem: 0,75l
Certifikace: AB
Konzumace: do 3 let
 

Languedoc_new

Celé hrozny Macabeu pocházející z naplaveninových půd na pískovci byly 8 dní macerovány v INOX nádobách. Z podrcených hroznů se využije pouze samotok, který v nádrži začne kvasit a následně putuje rovnou do láhví, kde víno dále kvasí a zraje 12 měsíců. Víno je ručně odstřelováno. Při vinifikaci nebyla přidána žádná síra. 

mamarutaSkromný a tvrdě pracující Marc Castan je interesantní osobou naturálních vín z Languedocu - Fitou.
Hospodaří na 12 ha v La Palme při pobřeží Středozemního moře blízko mořských salin v nadmořské výšce 100 m n m. Vinohrady jsou většinou na chudém vápencovém podloží s příměsí jílu, na povrchu se často vyskytují galets roulés (bílé kulaté vápencové kameny se schopností asimilovat teplo).
Vinohrady jsou od 65-95 let staré a jsou osázeny tradičními odrůdami jako Carignan, Grenache, Mouvédre či Syrah. Na vinicích se pracuje výhradně manuálně, od ručního sběru (probíhá až o 3 týdny dříve než u většiny vinařství na jihu kvůli kyselině v hroznu) až po obdělávání vinohradů. Ve sklepě se pracuje bez zásahově a využívá se několika technik např. nakvašování celých hroznů (karbonická macerace) nebo částečně ponořuje matolinový klobouk (snaha minimální manipulace při výrobě). Vína nejsou filtrována ani čeřena, lahvována bez přidané síry. Výsledná vína jsou velmi ovocná a lehkonohá, oproti typicky jižanským vínům. Vynikají svou svěžestí a nenáročností. Skvěle zobrazují Marcovu myšlenku vyrábět vína, která si žijí svým životem, tak jako tamní lidé v La Palme.