MINUTE PAPILLON 2017

14%. Při prvním pohledu do sklenice uvidíte sytou, takřka neprůhlednou granátovo višňovou barvu. V nose je cítit intenzivní a komplexní aroma plné zralých divokých malin, ostružin, fialek a tabáku či pepře. Ačkoli je se jedná o mladý Syrah je již teď skvěle pitelný! V puse je suché, opulentní a díky měkkým tříslovinám krásně plné. Dominují tony černých zralých plodů, čokolády a sladkého koření. Díky znatelné kyselině víno nepůsobí utahaně, ale velmi šťavnatě. Vhodné ke stařenému masu či zvěřině. 


  • Skladem
390 Kč
Kategorie: DOMAINE MAMARUTA
Oblast původu: Languedoc Roussillon
Odrůda: Syrah
Barva: červené
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 14%
Objem: 0,75l
Certifikace: AB
Konzumace: do 8 let
 

languedoc_roussillon_DOMAINE_MAMARUTAApelace Fitou. Po ručním sběru hroznů Syrah, následuje 20 dní nakvašování celý hroznů. V této fázi probíhá pouze lekhé přetáčení moštu 1 až 2 krát. Po velmi šetrném lisování (vinař nechce mít zelené tony ve vínu) následuje fermentce v použitých dubových sudech. Zrání poté probíhá 10 měsíců v použitých barrique sudech. Lahvováno bez filtrace a přidané síry.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

mamarutaSkromný a tvrdě pracující Marc Castan je interesantní osobou naturálních vín z Languedocu - Fitou.
Hospodaří na 12 ha v La Palme při pobřeží Středozemního moře blízko mořských salin v nadmořské výšce 100 m n m. Vinohrady jsou většinou na chudém vápencovém podloží s příměsí jílu, na povrchu se často vyskytují galets roulés (bílé kulaté vápencové kameny se schopností asimilovat teplo).
Vinohrady jsou od 65-95 let staré a jsou osázeny tradičními odrůdami jako Carignan, Grenache, Mouvédre či Syrah. Na vinicích se pracuje výhradně manuálně, od ručního sběru (probíhá až o 3 týdny dříve než u většiny vinařství na jihu kvůli kyselině v hroznu) až po obdělávání vinohradů. Ve sklepě se pracuje bez zásahově a využívá se několika technik např. nakvašování celých hroznů (karbonická macerace) nebo částečně ponořuje matolinový klobouk (snaha minimální manipulace při výrobě). Vína nejsou filtrována ani čeřena, lahvována bez přidané síry. Výsledná vína jsou velmi ovocná a lehkonohá, oproti typicky jižanským vínům. Vynikají svou svěžestí a nenáročností. Skvěle zobrazují Marcovu myšlenku vyrábět vína, která si žijí svým životem, tak jako tamní lidé v La Palme.