SYLVANER WESTHOFFEN 2019

Čistá barva vína je slámově zelená. Aroma je trochu zdrženlivé, připomíná bílé květiny, bílé broskve, grep a zelenou trávu. V puse je víno ovšem suché, plné a působí tučně. Na patře je cítít vizkozita s tony broskví, citrusů, chřestu a křídy. Závěr je harmonický s lehce ořechovým nádechem. 


  • Skladem
270 Kč
Kategorie: DOMAINE LOEW
Oblast původu: Alsasko
Odrůda: Sylvaner
Barva: bílé
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 12,5%
Objem: 0,75l
Certifikace: DEMETER
Kozumace: do 5 let
 

Alsasko_new

Hrozny pochází z 35 let starého vinohradu nacházejícího se východně od vesnice Westhoffen. Svah s révou má jižní expozici. Podloží tvoří zelený a červený slín na vápenitém základu. 

couple-loew-BDPod taktovkou manželů Etienne a Caroline Loew vznikají v okolí malebného Westhoffenu (20km od Strasbourg) kouzelná vína jak suchá, tak s mnohdy harmonickým zbytkovým cukrem. , nižším alkoholem a úžasnou minerální linkou.  Na půdě ze slínu (červený a černý) a vápence vznikají precizní alsaská vína vyrobená v maximálním souladu s okolím. Vinařství hospodaří biodynamicky na 12 ha a je certifikované DEMETER.  Výroba vína i zrání vína se odehrává v pozoruhodném stavení z 18. století, kde se nachází výrobna, lisovna i sklep. Hrozny primárně kvasí v nerezu, následuje krátkodobý kontakt se slupkami a zrání v nerezu či v použitém dřevě. Síra je použita v malém množství před lahvováním. Vína jsou hrubě filtrována. Vína skvěle zobrazují jednotlivé historické parcely tzv. lieu dit, kterým se rodina věnuje. Polohy nesou různá označení např. Bruderbach, Suessenber, Cormier atd. Většina vinohradů se nachází nad vesnicí Westhoffen nebo v její blízkosti, kde také naleznete historicky nejlepší polohy nesoucí označení Grand Cru - Engelberg, Altenberg Bergbieten.