SYLVANER VERITÉ 2018

Barva vína je tmavší žluto zelená s pravidelnými stopami na sklenici. Aroma se postupně rozvíjí, na nose je cítit jemný a subtilní tony žlutého ovoce, černého čaje, zralých citrusů a oříšků. V chuti plné, kulaté s jemným zbytkovým cukrem, na patru dominují tony ořechů, žlutého ovoce, pazourku. Závěr vína je středně dlouhý s dominancí lískových ořechů


  • Skladem
350 Kč
Kategorie: DOMAINE LOEW
Oblast původu: Alsasko
Odrůda: Sylvaner
Barva: bílé
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 14,5%
Certifikace: DEMETER
Konzumace: do 10 let
 

Alsasko_new

Vinice je přes 80 let stará a podloží tvoří červený a zelený slín. Vinohrad má severní expozici díky níž si hrozny zachovávají přirozenou svěžest. V gastronomii najde využití s uzenými rybami nebo kuřecím masem s omáčkami. Víno bylo hodnoceno mezi pěti nejlepšími Sylvany z celého Alsaska. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

couple-loew-BDPod taktovkou manželů Etienne a Caroline Loew vznikají v okolí malebného Westhoffenu (20km od Strasbourg) kouzelná vína jak suchá, tak s mnohdy harmonickým zbytkovým cukrem. , nižším alkoholem a úžasnou minerální linkou.  Na půdě ze slínu (červený a černý) a vápence vznikají precizní alsaská vína vyrobená v maximálním souladu s okolím. Vinařství hospodaří biodynamicky na 12 ha a je certifikované DEMETER.  Výroba vína i zrání vína se odehrává v pozoruhodném stavení z 18. století, kde se nachází výrobna, lisovna i sklep. Hrozny primárně kvasí v nerezu, následuje krátkodobý kontakt se slupkami a zrání v nerezu či v použitém dřevě. Síra je použita v malém množství před lahvováním. Vína jsou hrubě filtrována. Vína skvěle zobrazují jednotlivé historické parcely tzv. lieu dit, kterým se rodina věnuje. Polohy nesou různá označení např. Bruderbach, Suessenber, Cormier atd. Většina vinohradů se nachází nad vesnicí Westhoffen nebo v její blízkosti, kde také naleznete historicky nejlepší polohy nesoucí označení Grand Cru - Engelberg, Altenberg Bergbieten.