RIESLING SUESSENBERG 2018

Barva je zlato zelenkavá s jikrnými odlesky. Nádherné intenzivní aroma vína kombinuje kouřovo minerální tony s tony zralých citrusů. Harmonická chuť je doprovázena citrusovou štavnatostí. V puse cítite ideální poměr těla a kyseliny. Jde o plný, hedvábný Rizlink, kde na patru dominují tony sušeného ovoce, ořechů a mandlí. Dlouho doznívající zavěř podpírá slaná minerální linka. 


  • Skladem
510 Kč
Kategorie: DOMAINE LOEW
Oblast původu: Alsasko
Odrůda: Riesling
Barva: bílé
Druh: tiché
Obsah alk.: 13%
Obsah cukru: suché
Objem: 0,75l
Certifikace: DEMETER
Konzumace: do 10 let
 

Alsasko_new

Vinice s plně jižní expozicí leží na křídových terasách, které jsou tvořeny oolytickým vápencem. Stáří keřů, které jsou vysázeny ve velmi úzkých řadách je 20 let.

couple-loew-BDPod taktovkou manželů Etienne a Caroline Loew vznikají v okolí malebného Westhoffenu (20km od Strasbourg) kouzelná vína jak suchá, tak s mnohdy harmonickým zbytkovým cukrem. , nižším alkoholem a úžasnou minerální linkou.  Na půdě ze slínu (červený a černý) a vápence vznikají precizní alsaská vína vyrobená v maximálním souladu s okolím. Vinařství hospodaří biodynamicky na 12 ha a je certifikované DEMETER.  Výroba vína i zrání vína se odehrává v pozoruhodném stavení z 18. století, kde se nachází výrobna, lisovna i sklep. Hrozny primárně kvasí v nerezu, následuje krátkodobý kontakt se slupkami a zrání v nerezu či v použitém dřevě. Síra je použita v malém množství před lahvováním. Vína jsou hrubě filtrována. Vína skvěle zobrazují jednotlivé historické parcely tzv. lieu dit, kterým se rodina věnuje. Polohy nesou různá označení např. Bruderbach, Suessenber, Cormier atd. Většina vinohradů se nachází nad vesnicí Westhoffen nebo v její blízkosti, kde také naleznete historicky nejlepší polohy nesoucí označení Grand Cru - Engelberg, Altenberg Bergbieten.