RIESLING BRUDERBACH 2018 "CLOS DE FRÉRES"

Tmavě žlutá barva s jiskrnými odlesky pouzkazuje na velký ročník. Na nose jsou cítit minerály, zralé broskve, eukalyptus s podtony zemitosti a prachu. V puse probíhá exploze křupavosti a svěžesti. Působí velmi sušše a živě s tony limetky, zelených jablek, soli. Závěr je harmonický a dlouhý. 


  • Skladem
510 Kč
Kategorie: DOMAINE LOEW
Oblast původu: Alsasko
Odrůda: Riesling
Barva: bílé
Druh: tiché
Obsah alk.: 13%
Obsah cukru: suché
Objem: 0,75l
Certifikace: DEMETER
Konzumace: do 15 let
 

Alsasko_new

Stáří keřů v této jedinečné lokalitě je 25 let a samotná rozloha vinohradu je 1,2 ha. Čistě jižní lokalita jejíž první stopy pochází od mnichů z roku 1260 je osázena Rizlinkem na dolomitském pískovci s příměsí vápence. Vinohrad je obehnán zdí, která podporuje výrazné mikroklima, dávající unikátní velké Ryzlinky. 

couple-loew-BDPod taktovkou manželů Etienne a Caroline Loew vznikají v okolí malebného Westhoffenu (20km od Strasbourg) kouzelná vína jak suchá, tak s mnohdy harmonickým zbytkovým cukrem. , nižším alkoholem a úžasnou minerální linkou.  Na půdě ze slínu (červený a černý) a vápence vznikají precizní alsaská vína vyrobená v maximálním souladu s okolím. Vinařství hospodaří biodynamicky na 12 ha a je certifikované DEMETER.  Výroba vína i zrání vína se odehrává v pozoruhodném stavení z 18. století, kde se nachází výrobna, lisovna i sklep. Hrozny primárně kvasí v nerezu, následuje krátkodobý kontakt se slupkami a zrání v nerezu či v použitém dřevě. Síra je použita v malém množství před lahvováním. Vína jsou hrubě filtrována. Vína skvěle zobrazují jednotlivé historické parcely tzv. lieu dit, kterým se rodina věnuje. Polohy nesou různá označení např. Bruderbach, Suessenber, Cormier atd. Většina vinohradů se nachází nad vesnicí Westhoffen nebo v její blízkosti, kde také naleznete historicky nejlepší polohy nesoucí označení Grand Cru - Engelberg, Altenberg Bergbieten.