MUSCAT SUR LES MARNES VERTE 2018

Víno má čistou světle žlutou barvu. Na nose nabízí příjemné a intenzivní aroma muškátu, citrusů a bylinek, které jsou doplněny pazourkem a bergamotem. V chuti suché, lehké a velmi svěží, dominují citrusové plody, broskve, špendlíky. Harmonický a vyvážený závěr vína je čisty, distinguovaný s dochutí zralých hrušek, másla. 


  • Skladem
330 Kč
Kategorie: DOMAINE LOEW
Oblast původu: Alsasko
Odrůda: Muscat
Barva: bílé
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 12,5%
Objem: 0,75l
Certifikace: DEMETER
Konzumace: do 5 let
 

Alsasko_new

Terasová vinice se nachází na unikátním podloží ze zeleného slínu. Její věk je více než 60 let. Díky severní expozici jsou zde schopny hrozny dozrát do maxima. Občas se sklízí část hroznů jenž jsou přezrálé či napadeny ušlechtilou plísní. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

couple-loew-BDPod taktovkou manželů Etienne a Caroline Loew vznikají v okolí malebného Westhoffenu (20km od Strasbourg) kouzelná vína jak suchá, tak s mnohdy harmonickým zbytkovým cukrem. , nižším alkoholem a úžasnou minerální linkou.  Na půdě ze slínu (červený a černý) a vápence vznikají precizní alsaská vína vyrobená v maximálním souladu s okolím. Vinařství hospodaří biodynamicky na 12 ha a je certifikované DEMETER.  Výroba vína i zrání vína se odehrává v pozoruhodném stavení z 18. století, kde se nachází výrobna, lisovna i sklep. Hrozny primárně kvasí v nerezu, následuje krátkodobý kontakt se slupkami a zrání v nerezu či v použitém dřevě. Síra je použita v malém množství před lahvováním. Vína jsou hrubě filtrována. Vína skvěle zobrazují jednotlivé historické parcely tzv. lieu dit, kterým se rodina věnuje. Polohy nesou různá označení např. Bruderbach, Suessenber, Cormier atd. Většina vinohradů se nachází nad vesnicí Westhoffen nebo v její blízkosti, kde také naleznete historicky nejlepší polohy nesoucí označení Grand Cru - Engelberg, Altenberg Bergbieten.