POULSARD PINTE BIEN 2018

Víno má čistou rubínově červenou barvu. V nose ucítíte lehce kořeněné ovocné aroma drobného červeného rybízu, třešní a sladkého koření. Na patře je suché, ale již pěkně kulaté, ovocné s krásnou lehkostí díky měkkým tříslovinám. Dominují tóny zralých třešní, mandlí a čokolády. Doporučujeme pít na 10-12°C. Vhodné k arabským pokrmům, barbecue nebo uzeninám.


  • Skladem
420 Kč
Kategorie: DOMAINE DE LA PINTE
Obsah alk.: 12,5%
Oblast původu: Jura
Odrůda: Poulsard
Barva: červené
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Objem: 0,75l
Certifikace: DEMETER
Konzumace: do 5 let
 

jura_DOMAINE_DE_LA_PINTEVinohrad Pinte bien se nachází vedle vinařství Domaine de la Pinte a je tvořen červenými slíny z období Trias. Při výrobě byl mošt v kontaktu se slupkami 1 měsíc v betonových kádích, poté bylo víno stočeno samospádem do 520l dubových sudů. Zde proběhlo zrání 6 měsíců. Následně bylo víno stočeno s lehkou filtrací a nalahvováno s jemným přidáním síry. Celková síra je pod 40mg/l.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

domaine_pinteToto věhlasné biodynamické vinařství leží uprostřed vinic kolem malebného městečka Arbois a sousedí se světoznámou vesnicí Pupillin. Celková výměra vinohradů je 32 ha, většina z nich leží na modrých a červených slínech z období Lias či Trias. O roku 1999 se hospodaří na statku organicky a od roku 2009 plně biodynamicky.
O vinice i sklep pečuje svědomitý Samuel Berger, který převzal žezlo po legendárním Bruno Ciofim. Vinařství patří k předním biodynamickým producentům kraje Jura. Disponuje obrovskými, vskutku unikátními sklepy, které byli postaveny v 50. letech (obsahují unikátní mikroflóru kvasinek, které pomáhají vytvářet vskutku unikátní vína z odrůdy Savagnin).
Kvašení probíhá v betonových kádích, následně vína zrají ve starých dřevěných sudech (demi muids) nebo použitých barriques, kde následně zrají několik měsíců až roků na jemných kalech (minimálně 12 měsíců). V průběhu výroby jsou vína minimálně manipulována (není čeřeno ani filtrováno) a síra se přidává v minimálním množství před lahvováním. Samotná vína jsou precizně čistá, krásně odrůdová a vždy velmi dobře pitelná, skvěle použitelná do gastronomie.