LA CAPITAINE 2018

Barva vína je tmavší rubínová s odlesky granátu. Čisté a elegantní aroma je plné malého červeného ovoce, fialek, třešní. Na patře působí koncentrovaně s dobrou strukturou díky znatelným taninům. Jde o čerstvé, velmi pružné a svůdné víno, kde dominuje bobulové ovoce. V kuchyni se skvěle hodí s jehněčím nebo arabskými pokrmy. 


  • Skladem
500 Kč
Kategorie: DOMAINE DE LA PINTE
Oblast původu: Jura
Odrůda: Pinot noir, Poulsard
Barva: červené
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Objem: 0,75l
Obsah alk.: 13%
Certifikace: DEMETER
Konzumace: do 15 let
 

Jura_newHrozny pro cuvée pochází z velmi ceněné polohy "La Capitaine" , které se nachází nedaleko sídla vinařství, kde podloží tvoří červené slíny z Lias. Po ručním sběru a celkovém odrznění víno kvasí 3 týdny v betonu (jednotlivé odrůdy separovaně). Následně je víno přetočeno do velkých dřevěných foudres po dobu 6 měsíců (jednotlivé partie jsou smíchány po malolaktice). Stáčeno bez filtrace a lahvováno bez přidané SO2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

domaine_pinteToto věhlasné biodynamické vinařství leží uprostřed vinic kolem malebného městečka Arbois a sousedí se světoznámou vesnicí Pupillin. Celková výměra vinohradů je 32 ha, většina z nich leží na modrých a červených slínech z období Lias či Trias. O roku 1999 se hospodaří na statku organicky a od roku 2009 plně biodynamicky.
O vinice i sklep pečuje svědomitý Samuel Berger, který převzal žezlo po legendárním Bruno Ciofim. Vinařství patří k předním biodynamickým producentům kraje Jura. Disponuje obrovskými, vskutku unikátními sklepy, které byli postaveny v 50. letech (obsahují unikátní mikroflóru kvasinek, které pomáhají vytvářet vskutku unikátní vína z odrůdy Savagnin).
Kvašení probíhá v betonových kádích, následně vína zrají ve starých dřevěných sudech (demi muids) nebo použitých barriques, kde následně zrají několik měsíců až roků na jemných kalech (minimálně 12 měsíců). V průběhu výroby jsou vína minimálně manipulována (není čeřeno ani filtrováno) a síra se přidává v minimálním množství před lahvováním. Samotná vína jsou precizně čistá, krásně odrůdová a vždy velmi dobře pitelná, skvěle použitelná do gastronomie.