TRAMINER OUILLÉ 2018

Barva  vína je tmavě žlutá s citronovými odlesky, lehce kalná. Aroma je doslova exploze citrusů, citronové kůry, křídy a soli, pižma. V chuti je suché, přímé, křupavé, šťavnaté a božsky kyselé. Kromě citrusové kůry můžete v chuti naleznout kdoule, grapefruit a mořskou sůl. Persistence vína je dlouhá, velmi vrstevnatá, nabízí koktejl citrusové kůry, minerálů a křídy. Víno je vhodné dekantovat zhruba 1 hodinu před konzumací. V gastronomii se hodí k mořským plodům, šnekům nebo asijské kachně. 


  • Skladem
560 Kč
Kategorie: DIDIER GRAPPE
Oblast původu: Jura
Odrůda: Savagnin - Traminer
Barva: bílé
Druh: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 12%
Objem: 0,75l
Certifikace: AB, Ecocert
Konzumace: do 10 let
 

Jura_newHrozny pro toto víno pocházejí z vinohradů Novelin a Champ Rouge jenž jsou tvořeny šedými slíny z období Lias (věk vinic je 25 let). Víno je vyrobeno neoxidativně (normálně dolévané sudy). Kvašní proběhlo v nerezových tancích a následné zrání v použitých dubových sudech. po 12 měsících je víno naláhvováno bez přidané síry.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

didier_grappeV roce 2001 dokončil charismatický a osobitý Didier Grappe vinohradnické lyceum v Beaune a právě v tento rok začal obhospodařovat jeho první vinohrady. Při studiích pečlivě nasával informace při stáži u legendy regionu Pierre Overnoy, jenž ovlivnil jeho názor na pěstování a výrobu vína.  Dnes pracuje na necelých 4 ha v srdci vesnice St.Lothain (většinu vinic tvoří Savagnin a Chardonnay, v menší míře jsou zastoupeny Pinot Noir, Trousseau a Poulsard). Hospodaří okolo vesnice na 3 hlavních parcelách - Novelin, Champs rouge a Longefin. Od počátku přijal s pokorou a respektem svoji úlohu vinaře a rozhodl se pro nenásilné pěstování révy (striktní zelené práce na vinici, zatravňování vinic, použití bylinných výluhů pro posilnění vinice, velmi nízké výnosy pod 25 hl/ha, sklizeň hroznů v maximální fenolické zralosti hroznů, ruční sběr i práce na vinici). Ve sklepě hospodaří bez zásahu tzv. nemanipulativně“, nepoužívá žádná aditiva či kvasinky,  svá vína nečeří ani nefiltruje, lahvuje bez použití oxidu siřičitého. Dle slov Didiera není potřeba zatěžovat tuto planetu chemikáliemi a ničit přirozený charakter vinic a jejich okolí, Není třeba ničit originální terroir, které je založené na šedých slínech z Lias a duhových slínech z Trias. Dle polohy vinice variuje obsah jílu a vápence. Kombinují tradiční vůni a chuť místních odrůd s tvrdou prací vinaře. Výsledná vína z jeho produkce jsou doslova elektrizující a dech beroucí.