BEAUJOLAIS VILLAGE, VIGNES CENTENAIRES 2018

Barva vína je tmavá a koncentrovaná připomíná tmavý granát. Aroma je intenzivní a koncentrované. V nose ucítíte černé ovoce, zralé višně a sladké kořeníl. Na patře suché, plné, dobře strukturované a zároveň velmi elegantní. Komplexní chuť se projevuje po půl hodině nadechnutí, kdy se objevuje ovoce, koření, lehce hernální tony a zemitost. Dlouhý a čistý závěr podthuje toto víno.


  • Skladem
450 Kč
Kategorie: CLOTAIRE MICHAL
Oblast původu: Beaujolais
Odrůda: Gamay
Barva: červené
dru: tiché
Obsah cukru: suché
Obsah alk.: 12,5%
Objem: 0,75
Certifikace: není certifikováno
Konzumace: do 8 let
 

Alsasko_new

Hrozny Gamay pochází ze stoleté vinice na terroir z písku a růžového granitu. Po ručním sběru došlo k nakvašování celých hroznů po dobu 15 dní. Následně víno kvasilo v nádobách VAT a posléze zrálo v použitém dřevě po dobu 8 měsíců. Lahvováno bez filtrace a přidané síry. 

CLOTAIRE_MICHALClotaire Michal (34 let) má ve svém věku poměrně bohaté zkušenosti s výrobou vína. Začínal na jihu Francie po studiích v Pic St. Loup (u místního mistra z vianřství Clos Marie), následovala dlouhá stáž u legendy apelace Cornas (Thierry Alemand). Po 5 leté praxi na severní Rhoně se přestěhoval do kouzelné vesnice nedaleko Brouilly, kde od roku 2013 hospodačí na 3,8 ha. Krásné svahy s jižní expozicí a typickým podloží z písku a růžového granitu jsou ideální podloží pro staré keře odrůdy Gamay (některé přes 100 let). Na vinicí pracuje orgranicky. Ve sklepě vše kvasí spontánně, vinař využívá fermentaci celých hroznů, síra je přidána pouze během fermentace (3g). Vína zrají ve starých sudech a nerezu. Vína nejsou čiřena ani filtrována.