SAVIGNY LES BEAUNE ROUGE 2017

Čistá středně rubínová barva s odlesky granátové. Expresivní aroma divokých malin, kandovaného ovoce (pomerančová kůra), sušených květin až růží zaměstná dokonale vaše nosní dírky. V chuti středně plné, dominuje drobné ovoce, třešně, zemitos a příjemná svíravost díky tříslu. Svěží a čerstvé s pěknou kyselinou. Vhodné k jehněčímu nebo divočině. 


  • Skladem
700 Kč
Kategorie: CHANDON DE BRIAILLES
 

Burgundsko_newCuvée pochází ze dvou parcel. Jedna tvoří červený jíl se žlutým slínem (Aux Fourneaux z 1960), podloží druhého vinohradu Les Saucours (založen 1976) tvoří vápenec. Ročník 2017 byl vinifikován bez třapin, elevage proběhla 18 měsíců v použitých sudech. 

CHANDON-DE-BRIAILLESPanství Chandon de Briailles se nachází ve slavném Cotes de Beaune, kde hospodaří rodina de Nicolay ve 3 obcích (Savigny les Beaune, Pernard - Vergelesses a Aloxe Corton). Dům a okolí bylo vystavěno v 17. století. Od roku 1834 zde jsou vysazeny keře révy (původní majitelka byla hraběnka Chandon de Briailles). Rodina de Nicolay zde pěstuje hrozny od roku 1988 organcky a od roku 2011 je statek plně biodanamickým (celých 14 ha). Současný majitel Fracois de Nicolay vede podnik se svou ženou. Tradiční dlouhá vinifikace je podpořena zrání ve starém dřevu, která trvá minimálně 18 měsíců. Při výrobě a zrání se pracuje s menším či žádnou dávkou síry. Výsledkem jsou expresivní, rafinovaná a dlouhověká vína s velkým charakterem. Vína jsou skvělým zobrazením místnío terroir.